Bursa'da "Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi" eğitimi

Bursa'da "Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi" eğitimi
Bursa'da "Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi" eğitimi
BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile Afet ve Acil Durum Yönetmeliği Başkanlığı (AFAD) işbirliğiyle düzenlenen "Büyük Endüstriyel...

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile Afet ve Acil Durum Yönetmeliği Başkanlığı (AFAD) işbirliğiyle düzenlenen "Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi" eğitimleri sona erdi.

BUTGEM hizmet binasında yaklaşık 80 firmanın katıldığı eğitimlerde uzmanlar, 'risk analizi, tehlikeli ekipman gruplandırma ve kimyasal maruziyet değerlendirme, patlama dokümanı hazırlanması, felaket senaryolarının hazırlanması, büyük kaza önleme politikası' gibi konularda bilgiler aktardı.

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, Bursa'da gerek iş kazalarının önlenmesi gerekse meslek standartlarının yükseltilmesi konusunda örnek projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tarı ise afetlere yönelik her yaştan insanın bilinçlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Dünyada artık doğal afetler kadar insan kaynaklı afetlerin de arttığına dikkat çeken Tarı, firmaların da mutlaka bu konuda hazırlıklı olmasını istedi.