Bursa'da çay ocağındaki cinayet davasında karar

Bursa'da çay ocağındaki cinayet davasında karar
Bursa'da çay ocağındaki cinayet davasında karar
- Tabure isteme meselesi yüzünden çıkan kavgada iki kişiyi öldürdüğü, üç kişiyi yaraladığı iddiasıyla yargılanan sanığa 37 yıl 10 ay 29 gün hapis cezası verildi

BURSA (AA) - Bursa'da, geçen yıl haziran ayında bir çay ocağında çıkan ve aynı aileden iki kişinin ölümü, üç kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kavgayla ilgili tutuklu yargılanan sanık, 37 yıl 10 ay 29 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Bursa 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, "kasten öldürme", "kasten yaralama" ve "Ateşli Silahlar Kanununa muhalefet" suçlarından müebbet hapsi istenen Kasım Çakır ile maktul yakınları katıldı.

Son savunmasını yapan Çakır, "Mahkemenin takdirine sığınıyorum" dedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın 37 yıl 10 ay 29 gün hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Osmangazi ilçesi Soğukkuyu Mahallesi'nde, geçen sene haziran ayında bir çay ocağında Kasım Çakır ile Cenk Alpaslan Öztürk arasında tabure isteme meselesi yüzünden tartışma çıkmıştı. Bir süre sonra kavgaya dönüşen olaya Alpaslan'ın yakınları da karışmıştı. Çakır'ın, yanında bulunan tabancayla 9 el ateş ederek 61 yaşındaki baba Mehmet Emin Öztürk ve oğullarından 35 yaşındaki Ali Volkan Öztürk'ü öldürdüğü, diğer oğulları Cenk Alpaslan, Ozan ve Hasan Hüseyin Öztürk'ü yaraladığı iddia edilmişti. Olay sonrası otomobiliyle kaçtığı öne sürülen zanlı, polis tarafından gözaltına alınmıştı. Çakır, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.