Bursa'da doğalgaz boru hattındaki yangın

Bursa'da doğalgaz boru hattındaki yangın
Bursa'da doğalgaz boru hattındaki yangın
- Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe: "Yaşanan üzücü olayda can kaybının olmaması en büyük tesellimizdir. En kısa sürede vatandaşlarımızın yaralarını saracağız"

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentte altyapı çalışması sırasında makinesiyle kazı yapılırken delinen borudan doğalgazın sızması sonucu çıkan yangında meydana gelen hasarın giderilmesine yönelik çalışma başlattı. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Recep Altepe, patlama ve yangının meydana geldiği merkez Osmangazi ilçesi  Küplüpınar Mahallesi Dicle Sokak'a gelerek hasar gören bina ve iş yerlerinin sahipleriyle görüştü. 

Kazada evleri ve iş yerleri zarar gören mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileğinde bulunan Altepe, şunları kaydetti:

 "Yaşanan üzücü olayda can kaybının olmaması en büyük tesellimizdir. En kısa sürede vatandaşlarımızın yaralarını saracağız. Dicle Sokak'taki 4 ayrı binada yaklaşık 12 daire bu durumdan etkilendi. Bazı binalar tamamen, bazıları da kısmen yandı. Ekiplerimiz en başından beri işin başındalar. Büyükşehir Belediyesi olarak yangında yaşanan zararla ilgili tespitlere başlattık. Zararın tespitinin ardından hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidereceğiz. Yanan binalar tamamen yenilenecek, yaralar da sarılmış olacak." 


  ETİKETLER:

  patlama

  ,

  Belediye

  ,

  Daire

  ,

  ,

  Büyükşehir

  ,

  BİNA