Bursa'da düğündeki silahlı kavga

Bursa'da düğündeki silahlı kavga
Bursa'da düğündeki silahlı kavga
- Kavgada yaşamını yitirenlerden Güney Marmara Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Özçimen'in cenazesi defnedildi

BURSA (AA) - Bursa'da, düğün töreninde çıkan silahlı kavga sonucu hayatını kaybeden 3 kişiden, Güney Marmara Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Efkan Özçimen'in cenazesi toprağa verildi.

Özçimen'in cenazesi, yakınları tarafından Bursa Adli Tıp Kurumu morgundan alınarak merkez Yıldırım ilçesi Hacıvat Mahallesi Sefa Camisi'ne getirildi.

Ayakta durmakta güçlük çektiği görülen Efkan Özçimen'in eşi Gökçe Özçimen, uzun süre gözyaşı döktü.

Cenaze, Özçimen'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Nilüfer ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, eski AK Parti Bursa milletvekilleri Ali Kul ve Ali Koyuncu, CHP  İzmir Milletvekili adayı Özcan Purçu, CHP Bursa milletvekili adayları ve vatandaşların katılımıyla ikindi vakti kılınan cenaze namazı sonrası Baruthane Mezarlığı'nda defnedildi.

Purçu, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün Efkan Özçimen ile bugün Bursa'da buluşmak üzere randevulaştıklarını söyledi.

Balıkesir'e gelmeden ölüm haberini aldıklarını anlatan Purçu, "(Şaka mı yapıyorsunuz?) dedim. Bana sürpriz yapacaktı ama cenazesine geldim. Türkiye 'de Roman ateşinin yakılmasında en değerli kardeşlerimizden biriydi. Çok üzgünüm'' diye konuştu.

Hacıvat Mahallesi'nde dün yapılan bir düğünde, grupların oynama sırasına karar veren 32 yaşındaki Efkan Özçimen ile sıranın kendilerinde olduğunu öne süren Enver Çedik arasında tartışma çıkmıştı. Kavgaya dönüşen tartışmaya tarafların yakınları da karışmıştı. Tabancalarla ateş edilmesi sonucu Özçimen ve Çedik dahil 9 kişi yaralanmıştı. Yaralılar, çevredekiler tarafından kentteki bazı hastanelere kaldırılmıştı. Efkan Özçimen ve arkadaşı Savaş Göçük (34) ile Enver Çedik'in annesi Saniye Çedik (53), müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Polis, 5 kişiyi gözaltına almıştı.