Bursa'da "Dünya Gençlerinin Dilinden Efendimiz" konulu etkinlik

Bursa'da "Dünya Gençlerinin Dilinden Efendimiz" konulu etkinlik
Bursa'da "Dünya Gençlerinin Dilinden Efendimiz" konulu etkinlik
BURSA (AA) - Bursa'da Hayrat Vakfı ve Hayrat Uluslararası Öğrenci Derneği işbirliğiyle "Dünya Gençlerinin Dilinden Efendimiz" etkinlik...

BURSA (AA) - Bursa'da Hayrat Vakfı ve Hayrat Uluslararası Öğrenci Derneği işbirliğiyle " Dünya Gençlerinin Dilinden Efendimiz" etkinlik düzenlendi. 

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki (Merinos AKKM) etkinlikte  Türkiye 'de eğitim gören 20 farklı ülkenin gençlerinin Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed ile ilgili hazırladığı program büyük ilgi gördü.

Hayrat Vakfı Bursa İl Temsilcisi Muhammet Bostan, programın açılışında yaptığı konuşmada, Bursa'nın tarihi bir güne tanıklık ettiğini belirtti. 

Emirsultan Hazretleri'nin şehri olan yeşil Bursa'da böyle bir program düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Bostan, "Yaklaşık 600 yıllık ortak bir maziye sahip olduğumuz ve kadim bağlarımızın olduğu Ortadoğu , Balkanlar, Afrika, Uzakdoğu ile aramızdaki kardeşlik bağlarımızda 100 yıllık bir fetret ve ayrılık dönemi yaşadık. Fakat her geçen gün, bu kardeşlik bağlarımız yeniden güçleniyor" değerlendirmesinde bulundu.

Açılış konuşmasının ardından 20 ülkeden gelen gençler kendi dillerinden Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammedi anlattılar.