Bursa'da gebe okulu 3. dönem mezunlarını verdi

Bursa'da gebe okulu 3. dönem mezunlarını verdi
Bursa'da gebe okulu 3. dönem mezunlarını verdi
BURSA (AA) - Bursa Kamu Hastaneler Birliğine bağlı hastanelerde başlayan uygulamada geleceğin annelerine verilen gebe eğitimi tamamlandı. İnegöl...

BURSA (AA) - Bursa Kamu Hastaneler Birliğine bağlı hastanelerde başlayan uygulamada geleceğin annelerine verilen gebe eğitimi tamamlandı.

 İnegöl Devlet Hastanesinde 5 Hazirandan itibaren başlayan eğitimlerde anne adaylarına eğitim süresi boyunca interaktif ve yerinde eğitim verilerek doğumhane, yenidoğan ve kadın doğum servisleri gezdirilerek ebe ve sağlık çalışanlarıyla tanışma programı düzenlendi.

Hastane Yöneticisi Hayrettin Göçmen, gebelik ve sonrasındaki yaşanabilecek olası sıkıntılarda hastalara yardımcı olmak ve bilgilendirmek amacıyla böyle bir proje hazırladıklarını belirtti.

Göçmen, 3 sağlık personeli ve bir doktorun  hamilelik süreci, doğum öncesi ve sonrası beslenme, hamilelikte, lohusalıkta duygusal değişiklik, anne sütünün önemi, nefes ve kas egzersizleri, gebelikte diabet, yenidoğan bebek bakımı konularında eğitim verildiğini ve ardından katılım belgelerinin verildiğini bildirdi.