Bursa'da "Kamu Hastaneleri Çalıştayı"

Bursa'da "Kamu Hastaneleri Çalıştayı"
Bursa'da "Kamu Hastaneleri Çalıştayı"
BURSA (AA) - Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Destek ve İdari Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığı İletişim Daire Başkanlığı tarafından 3'üncü Bölgesel...

BURSA (AA) -  Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Destek ve İdari Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığı İletişim Daire Başkanlığı tarafından 3'üncü Bölgesel Basın ve İletişim Çalıştayı Bursa'da yapıldı.

Konuya ilişkin yazılı açıklamaya göre, Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin ev sahipliğinde düzenlenen çalıştaya, TKHK Başkan Yardımcısı Mehmet Atasever, TKHK İletişim Daire Başkanı Ali Özhan, Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, Çanakkale, Balıkesir, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Eskişehir, Yalova illeri Genel Sekreterlik basın ve iletişim birim sorumluları katıldı.

Aşkın, çalıştayda yaptığı konuşmada, basın çalışanlarının da sağlık personeli gibi gece gündüz demeden, 7 gün 24 saat haber yapmaya çalıştığını, her iki mesleğe de saygı duyulması, her zaman iletişim halinde olmaları gerektiğini vurguladı.

Özhan ise 89 Genel Sekreterlik bünyesinde oluşturulan Basın İletişim Birimlerinin daha aktif hizmet yürütmesi noktasında her türlü çalışmayı yaptıklarını aktararak, "Sağlıkta hizmet sunumunun en önemli ayağı olan basın ile ilişkileri önemsiyoruz. Kurum kalitesinin geliştirilmesinde kurumsal misyon ve vizyonun oluşturulmasında basın iletişim birim sorumlularına çok büyük görevler düşüyor. İlişkilerin daha güçlü temellerle oluşturulması ve arkadaşlarımızın habere daha fazla katkı sağlamaları bölgesel çalıştaylar yapmaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Çalıştay, Genel Sekreterlik ve bağlı sağlık tesisleri Basın İletişim Birimlerinin akış şemaları, mevzuatları ve basın ile ilişkiler, sosyal medya ve iletişim konularında bilgilendirmenin yanı karşılıklı soru cevaplar alınarak son buldu.