Bursa'da kan bağışı etkinliği

Bursa'da kan bağışı etkinliği
Bursa'da kan bağışı etkinliği
- AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı 3 ayda bir kez düzenlediği ''Geleneksel Kan Bağışı'' etkinliğini gerçekleştirdi

BURSA (AA) - AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı 3 ayda bir kez düzenlediği ''Geleneksel Kan Bağışı'' etkinliğini gerçekleştirdi.

Barış Manço Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen AK Parti Bursa Milletvekilleri İsmet Su ve Hakan Çavuşoğlu'nun da destek verdiği etkinlikte konuşan AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, teşkilatlarıyla her 3 ayda bir kan vermeye özen gösterdiklerini belirtti.

Kan bağışının, nerede ve ne şartta olursa olsun yapılması gereken bir insanlık görevi olduğunu ifade eden Yazıcı, şunları kaydetti:

'' Türkiye 'nin en büyük teşkilatlarından biri olma özelliğini taşıyoruz. Böyle kampanyalar düzenlerken de katılım sıkıntısı hiçbir zaman yaşamadık. Sağolsunlar, vatandaşlarımız bizleri etkinliklerimizde hiç yalnız bırakmıyorlar. Hep birlikte, çok anlamlı bir organizasyona daha ev sahipliği yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Şimdiye kadar kan verme etkinliklerimizle vatandaşlarımıza belli anlamlarda öncülük ettik. Bu günden sonra da artık organ bağısı konusunda bir takım projeler geliştirmek istiyoruz. Türkiye genelinde eksik olan bu bilinci, Yıldırım halkımızla birlikte ilçemizde belli bir seviyeye getirmek istiyoruz.''

Başkan Yazıcı, ilerleyen zamanlarda sadece kan verme kampanyaları düzenlemekle kalmayacaklarını ve organ ihtiyacı sıkıntısına dikkat çekmek için projeler üreteceklerini de sözlerine ekledi.