Bursa'da Karacaali ve Hasanağa izcilik eğitim tesisleri devredildi

Bursa'da Karacaali ve Hasanağa izcilik eğitim tesisleri devredildi
Bursa'da Karacaali ve Hasanağa izcilik eğitim tesisleri devredildi
- Tesislerin, 5 yıl süreyle Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Gemlik Belediyesi'ne devredilmesi onaylandı

BURSA (AA) - Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait Karacaali ve Hasanağa izcilik ve eğitim tesisleri, 5 yıl süreyle Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Gemlik Belediyesi'ne devredildi. 

Bursa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait Karacaali ve Hasanağa izcilik ve eğitim tesislerinin Büyükşehir Belediye ve Gemlik Belediyesi'ne devrini onayladı.

Karaloğlu, kentte yaşayanların denizden daha iyi istifade etmesini sağlamak amacıyla Karacaali ve Hasanağa kampında gözlemlerde bulunduklarını aktardı.

Eğitim tesislerinin seneler önceki koşullarla yapıldığını belirten Karaloğlu, şunları bildirdi:

"İçerisindeki demirbaşlar eskimiş. Artık bugünün ihtiyaçlarına cevap veremez duruma gelmiş. 'Karacaali'yi Büyükşehir Belediyesine, Hasanağa'yı da Gemlik Belediyesi'ne kullandırabilir miyiz?' diye, Gençlik ve Spor Bakanlığımızla görüşmeler gerçekleştirdik. Artık hizmetlerin yerelden, birinci elden yürütülmesi hükümetimizin de ana hedeflerinden bir tanesi. Bu işleri Ankara 'dan koordine etmeye gerek yok. Bursa Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün ortak yürüttüğü çalışmalarla bu kamplar ve benzeri yerlerin kalitesi artacak."

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise devredilen tesislerin en kısa sürede modernize edileceğini ve yatak kapasitesinin 300'e çıkarılacağını dile getirerek, "Bundan sonra kamp yeri arayan sporcuların, izcilerin ve gençlerin Akdeniz sahil bölgelerine gitmesine gerek kalmayacak. Bu tesisler, Bursamız için büyük şans olacak" dedi.

Devir törenine, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin de katıldı.