Bursa'da ''Kutlu Doğum Programı''

Bursa'da ''Kutlu Doğum Programı''
Bursa'da ''Kutlu Doğum Programı''
BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesi ve Bursa Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği işbirliğinde ''Kutlu Doğum...

BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesi ve Bursa Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği işbirliğinde ''Kutlu Doğum Programı'' gerçekleştirildi.

Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen programı izlemeye gelen yaklaşık 5 bin kişiye, görevliler tarafından kırmızı gül dağıtıldı. Kutlu Doğum gecesinin açılışında konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, belediye olarak Peygamber efendimizin kutlu doğumunu birlikte idrak etmek amacıyla Karabaş-i Veli Dergahı ile birlikte 10 yıldır bu programı düzenlediklerini ifade etti.

Peygamber Efendimizin emanetine sahip çıkmaya çalıştıklarını belirten Dündar, ''Zulmün, savaşların yaşandığı, merhametin gittikçe azaldığı dünyamızda, Peygamberimizin hayatı bizim rehberimiz olmalıdır. Çünkü onda rahmet, aşk, muhabbet ve kardeşlik var. Kavga yok, zulüm yok. Sınıf, ırk, cinsiyet ayrımı yok, insanlığın kurtuluşu var. Takvada, ilimde, kardeşlikte, hoşgörüde, iyilikte üstünlük var'' dedi.

Konuşmasında insanın insana üstünlüğünün ancak takva ile olduğunu ifade eden Başkan Dündar konuşmasına şöyle devam etti:

''Hiçbir mezhebin birbirine üstünlüğü yoktur. Bizi birleştiren tek şey İslam sancağıdır. Bu kaosa ve vahşete son vermek için peygamberimizin tavsiyelerini daha çok dinlemeli, mesajlarını iyi öğrenmeli ve uygulamalıyız. İnşallah bunu daha çok idrak ederiz. Kutlu Doğum, bu dualarımıza dileklerimize bir kez daha vesile olsun.''

Mevlevi üstadı Mustafa Özbağ da ülkemiz üzerindeki emellerini hayata geçirmek isteyen bir takım çevrelerin, emellerine ulaşabilmek için dini ve bu dine mensup bazı kesimleri alet etmeye çalıştıklarını söyledi. Özbağ, vatandaşları bu konuda dikkatli olmaya çağırdı.