Bursa'da okul müdürlerine yöneticilik kursu

Bursa'da okul müdürlerine yöneticilik kursu
Bursa'da okul müdürlerine yöneticilik kursu
- Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik düzenlenen Yöneticilik Formasyonu Kazandırma kursu başladı

BURSA (AA) - Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik düzenlenen "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu" başladı.

Bursa Anadolu Kız Lisesi'nde gerçekleştirilen kursun açılışına, İl Milli Eğitim Müdürvekili Mustafa Kahya, şube müdürleri Mustafa Çağlayan, Kemal Ünal ve Tahsin Yazır katıldı. 

Daha önce birinci kademesi gerçekleştirilen kursta başarılı olan okul müdürleri ikinci kademe kursuna başladığını aktaran Kahya, açılış töreninde yaptığı konuşmada, dünyanın hızla değiştiğini ve geliştiğini ifade etti.

Eğitimcilerin kendilerini yenilemelerini ve gelişen dünyaya ayak uydurmalarını arzu ettiklerini belirten Kahya, "Önceki eğitimlerde olduğu gibi okul müdürlerimize yönelik düzenlenen Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu'nda da kişisel gelişimin sağlanmasını, yeni yöntem ve tekniklerin paylaşılarak başarının artırılmasını hedefliyoruz. Kursların okul müdürlerimize en yüksek faydayı sağlayacağına inanıyorum" dedi.

Çeşitli okullarda eş zamanlı olarak başlatılan kurslara toplam 664 okul müdürü katılacak. İkinci kademe kurslarında başarılı olan okul müdürleri, Ağustos ayında düzenlenecek olan üçüncü kademe kurslarına katılacak.