Bursa'da Otomotiv Test Merkezi kurulması çalışmaları

Bursa'da Otomotiv Test Merkezi kurulması çalışmaları
Bursa'da Otomotiv Test Merkezi kurulması çalışmaları
- Büyükşehir Belediye Meclisinin toplantısında, merkezin Yenişehir'de kurulması kararı alındı

BURSA (AA) - Bursa'da, Otomotiv Test Merkezinin Yenişehir ilçesinde kurulmasına ilişkin meclis kararı oy birliğiyle alındı.

Büyükşehir Belediye Meclisinin nisan ayı ikinci oturumu, Belediye Başkanı Recep Altepe başkanlığında Çarşamba semtindeki İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda yapıldı.

2014 yılı faaliyet raporunun da kabul edildiği oturumda, BursaRay İhsaniye İstasyonu'nun yanında bulunan ve bakanlık tarafından riskli yapılar kapsamında gösterilen Nilüfer Sitesi'nin kentsel dönüşüm emsal değeri de 1,25'ten turizm imarlı yapılar standardı olan 1,75'e yükseltildi.

Ardından Bursa'da kurulması planlanan Otomotiv Test Merkezinin Yenişehir ilçesinde yapılmasına ilişkin meclis kararı oy birliğiyle alındı.

Altepe, merkezin Yenişehir'de yapılmasına ilişkin onayın hayırlı olması dileğinde bulunarak, "İnşallah alınan karar hayırlı olur, çalışmalar en kısa zamanda tamamlanır. Bursa ve Yenişehir, buradaki yatırımdan hak ettiği karşılığı alır" ifadesini kullandı.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise karar için ilçe halkı adına Altepe ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Ocak ayı toplantısında Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve inşaat çalışmaları son aşamaya gelen stadyum gelirlerinin 10 yıl süreyle Bursaspor'a devredilmesi konusunda karar alan meclis üyeleri, kulüp yönetimi tarafından üzerinde isimlerinin yazıldığı 16 numaralı birer formayla ödüllendirildi. Altepe'ye forması, Bursaspor Elektrik AŞ Direktörü Halit Şefikoğlu tarafından takdim edildi. Altepe, forma sürprizi nedeniyle meclis üyeleri adına kulüp yöneticilerine teşekkür etti.

Bursaspor'un kentin en önemli markası olduğunu ve kulübün başarısının kentin başarısı anlamına geldiğini vurgulayan Altepe, şunları kaydetti:

" Bugün dünyada, tanıtımın en önemli argümanı futbol. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak Bursaspor'un başarısı, kentimizin gelişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İlk etapta stadyum gelirlerini kulübe bırakarak, Türkiye 'de bir ilke imza attık. Hemen ardından belediye iştiraklerinden BURFAŞ'ın ürettiği Bursaspor pastasının 3'te 1'lik gelirini kulübe bıraktık. Geçen hafta yine belediye iştiraklerinden BESAŞ'ın ürettiği yeşil-beyaz ayranların yüzde 10'luk gelirini yine kulübe bıraktık. Şu anda takımına sahip çıkan en iyi belediyeyiz. Diğer dallarda da bunu çoğaltacağız. Hedef düzenli gelir olsun ve Bursaspor hem Türkiye hem de Avrupa 'da şampiyonluklara oynasın."