Bursa'da sokak hayvanları için otomatik yemlik

Bursa'da sokak hayvanları için otomatik yemlik
Bursa'da sokak hayvanları için otomatik yemlik
BURSA (AA) - Merkez Yıldırım ilçesinde, sokak hayvanları için hayata geçirilen otomatik yemlik projesinin açılışı yapıldı.Yıldırım Belediyesinden...

BURSA (AA) - Merkez Yıldırım ilçesinde, sokak hayvanları için hayata geçirilen otomatik yemlik projesinin açılışı yapıldı.

Yıldırım Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Zehra Akgün Çelikok ve hayvanseverlerin katıldığı törende sokak hayvanları için hayata geçirilen otomatik yemlik projesinin açılışı gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Edebali, sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması konusunda toplumsal bilincin yerleştirilmesi ve çocuklara hayvan sevgisinin aşılanmasının önemine dikkat çekerek, "Biz hayvanları seviyoruz ve kolluyoruz. Hayvan barınağımız sokak hayvanları için önemli hizmetler vermeye devam ediyor. Ancak barınakta olmayan hayvanlar için de çözümler üretmek zorundayız. Sokak hayvanları birçok zaman aç ve susuz kalmaktadır" ifadelerini kullandı. 

Dernek Başkanı Çelikok ise " Bugün burada bir tarih yazılıyor. Başkanım mart sonunda seçildi ve mükemmel bir icraat yaptı. Başkanımız bizi asla kırmıyor ve cana değer veriyor. Allah böyle bir başkanı başımızdan eksik etmesin" diye konuştu.