Bursa'da "Sporcu Sağlığı ve Elit Sporcu Yetiştirme" semineri

Bursa'da "Sporcu Sağlığı ve Elit Sporcu Yetiştirme" semineri
Bursa'da "Sporcu Sağlığı ve Elit Sporcu Yetiştirme" semineri
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyespor'un tüm branş baş antrenörleri "Sporcu Sağlığı ve Elit Sporcu Yetiştirme" seminerinde bir araya...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyespor'un tüm branş baş antrenörleri "Sporcu Sağlığı ve Elit Sporcu Yetiştirme" seminerinde bir araya geldi.

Havuzlu Park Sosyal Tesisleri Konferans Salonu'nda, seminere, 20 ayrı branş ile bütün yaş kategorilerinde Bursa'ya hizmet veren, sporda Türkiye ve Avrupa 'daki başarıları sağlayan tüm branş baş antrenörleri, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin katıldı.

  Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi  Prof. Dr. İbrahim Yanmış ve Spor Bilimci Sadık Şatıroğlu tarafından verilen seminerde,  Elit sporcu yetiştirmede bilimsel desteğin önemi, performans, spor bilimci desteği, psikolog desteği ve diyet konuları anlatıldı.

Seminerin önemine değinen Şahin, "Bu tür seminerlerin gerekliliği ortada ama maalesef ki spor kulüplerimizin çoğu bu tür etkinliklere dahil olmuyor. Bursa'da Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü öncülük etti. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ederim. Bu tür etkinlikler hem antrenörlerimizin kendilerini geliştirmek, elit sporcu yetiştirme ve sporcuya doğru antrenmanı yaptırma ve doğru yönlendirmek için gerçekten çok  faydalı olacaktır" diye konuştu.