Bursa'da teleferik yılbaşında saat 02.00'ye kadar çalışacak

Bursa'da teleferik yılbaşında saat 02.00'ye kadar çalışacak
Bursa'da teleferik yılbaşında saat 02.00'ye kadar çalışacak
- Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe: "Yılbaşı gecesi hava şartları uygun olduğu takdirde saat 02.00'ye kadar teleferikle ulaşım sağlanabilecek"

BURSA (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yılbaşı gecesi hava şartları uygun olduğu takdirde saat 02.00'ye kadar teleferikle ulaşım sağlanabileceğini bildirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı açıklamada, yılbaşı gecesi hava şartları uygun olduğu takdirde saat 02.00'ye kadar teleferikle ulaşım sağlanabileceğini bildirdi.

Başkan Altepe, Bursa'nın merkezini Oteller Bölgesi ile buluşturan teleferiğin, kente katma değer sağlayacağını belirterek, "Bursa'nın en önemli sembollerinden ve Uludağ'a ulaşım noktasında 50 yıldır kullanılan teleferik, yepyeni sistemiyle hizmetlerine devam ediyor. Bursa'da artık Oteller Bölgesi'ne ulaşım daha da kolaylaştı. Uludağ'da Sarıalan ve Oteller Bölgesi arasında teleferik seferlerine yarın başlanıyor" diye konuştu.

Vatandaşların Oteller Bölgesi'ne Uludağ'ın muhteşem manzarası eşliğinde konforlu bir yolculukla ulaşacaklarını vurgulayan Başkan Altepe şöyle konuştu:

"Teleferik, deneme seferlerinin ardından yılbaşından önce, salı günü Oteller Bölgesi'ne yolculu seferlere başlayacak. Yılbaşı gecesi hava şartları uygun olduğu takdirde saat 02.00'ye kadar teleferikle ulaşım sağlanabilecek. Vatandaşlar kayaklarıyla birlikte buraya gelip kısa sürede zirveye çıkabilecekler. Bu, büyük bir nimet, teleferiği bu dönemde Bursa'ya kazandırdığımız için de mutluyuz. Bursa'da son dönemde hayata geçirilen Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO), tramvay ve helitaksi başta olmak üzere tüm ulaşım yatırımlarıyla turist sayısında da umulanın üzerinde artış oldu. Bursa'nın her yönüyle gelişmiş bir kent olmasını hedefliyoruz. Turizmin de erişilebilir olması çok önemli. Gemi seferlerimiz artıyor. Yenişehir havaalanında çalışmalarımız sürüyor, kuleler yapılıyor. Bursa, turizmde önemli bir hamle yapacak kapasitede. Hem kültür , hem kış sporları hem de termal turizm mevcut. Bursa, turizmde çok yakında önemli bir patlamaya hazırlanıyor."