Bursa'da telefonla dolandırıcılık

Bursa'da telefonla dolandırıcılık
Bursa'da telefonla dolandırıcılık
- Telefonda kendisini polis olarak tanıttığı iki kişiyi yaklaşık 170 bin lira dolandırdığı öne sürülen şüpheli yakalandı

BURSA (AA) - Bursa'da, telefonda kendisini hakim, savcı veya polis olarak tanıttığı iki kişiyi yaklaşık 170 bin lira dolandırdığı iddia edilen şüpheli gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Gündoğdu Mahallesi'nde ikamet eden F.B'yi telefonla arayan ve kendisini polis olarak tanıtan bir kişi, ''Sizi rahatsız eden biri var. Bunun için bir polis memuru görevlendirildi. Biraz sonra evinize biri gelecek, üzerinizdeki tüm para ve ziynet eşyalarını ona verin" dedi.

Bu konuşma sırasında F.B'ye eşinin sesini de telekonferans yöntemiyle dinleten zanlı, onu ikna etti.

Bir süre sonra eve gelen ve kimliği henüz belirlenemeyen kişi, F.B'den yaklaşık 40 bin liralık ziynet eşyası ile bir miktar parayı alarak uzaklaştı.

Aksungur Mahallesi'nde yaşayan K.A.A. da jandarmaya başvurarak, aynı şekilde 8 bin 500 lira değerinde ziynet eşyası ile bir miktar para verdiği bu kişiler tarafından dolandırıldığını iddia etti.

 

Bu şikayetler üzerine çalışma başlatan jandarma ekipleri, Gündoğdu Mahallesi'nde G.A'yı da dolandıran M.Ç'yi, ziynet eşyaları ve paraları mahalle meydanında teslim almak üzereyken suçüstü yakaladı.

İki dolandırıcılık olayında yaklaşık 170 bin lira maddi menfaat temin ettiği belirlenen M.Ç, gözaltına alındı.