Bursa'da terör operasyonu

Bursa'da terör operasyonu
Bursa'da terör operasyonu
- PKK üyesi olduğu ve geçen ay izinsiz gösterilere katılıp çevreye zarar verdiği ileri sürülen 7 zanlı yakalandı

BURSA (AA) - Bursa'da, terör örgütü PKK üyesi olduğu ve kentte geçen ayki izinsiz gösterilerde çevreye zarar verdiği iddiasıyla 7 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 10 Eylül'de merkez Osmangazi ilçesi Emek Mahallesi'ndeki yasa dışı gösterilerde bazı hemşehri derneklerinin binaları ile evlere taş atarak zarar veren, barikat kurarak yolları kapatan, provokasyon amacıyla kimilerini yönlendiren ve terör örgütü PKK üyesi oldukları öne sürülen kişilere yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi.

Daha önce belirlenen evlere giden ekipler, M.A, E.T, T.B, A.A, G.I, H.A. ile yaşı 18'den küçük bir kişiyi gözaltına aldı.

Adreslerdeki aramalarda, ruhsatsız tabanca ve buna ait çok sayıda mermi, kurusıkı olarak bilinen tabanca, ruhsatsız av tüfeği, muşta ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından, "Terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak ve mala zarar vermek" suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.