Bursa'da trafik kazası: 5 yaralı

Bursa'da trafik kazası: 5 yaralı
Bursa'da trafik kazası: 5 yaralı
- Bursa'da dere yatağına devrilen otomobilde sıkışan yaralılar, itfaiye ve arama kurtarma ekiplerince sıkıştıkları yerden çıkarıldı

BURSA (AA) - Bursa'da bir otomobil dere yatağına devrildi, 5 yaralıdan aracın içinde sıkışan 3'ü, itfaiye ve arama kurtarma ekiplerince bulundukları yerden güçlükle çıkarıldı.

Alınan bilgiye göre, Ferit Karabayır (26) yönetimindeki 16 LMF 55 plakalı otomobil, merkez Nilüfer İlçesi Bursa-İzmir yolu Ürünlü Köprüsü üzerinde kaldırıma çarparak dere kenarına devrildi.

Ters dönen aracın içinde sıkışan yaralılardan kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi ile Fatoş Kahrıman kendi imkanlarıyla, Meltem Diltemiz ile Gizem Sütbakan ise itfaiye ekiplerince bulundukları yerden çıkarıldı. Sürücü Karabayır ise çarpmanın şiddetiyle camından fırladığı aracın altında kaldı.

Karabayır, çevredeki vatandaşların ihbarı sonucu olay yerine gelen itfaiye ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerince (UMKE) yaklaşık yarım saatlik çalışma sonucu aracın altından çıkarıldı.

Yaralılardan Gizem Sütbakan ve Meltem Diltemiz Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesine, diğer yaralılar da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.