Bursa'da yeni kent meydanı için çalışmalar devam ediyor

Bursa'da yeni kent meydanı için çalışmalar devam ediyor
Bursa'da yeni kent meydanı için çalışmalar devam ediyor
BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesinin kent meydanı çalışmaları kapsamında kamulaştırılan bir iş yeri yıkıldı.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya...

BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesinin kent meydanı çalışmaları kapsamında kamulaştırılan bir yeri yıkıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Osmangazi Belediyesi, Bursa'ya vizyon kazandıracak projelerden biri olan Kent Meydanı Projesi için bölgede yer alan iş yeri ve konutları bir bir kamulaştırarak yıkımını gerçekleştiriyor.

Daha önce bölgede 4 katlı iki, 3 katlı bir, iki katlı bir binayı ve iki iş yerini kamulaştırarak yıkan Osmangazi Belediyesi, son olarak bir iş yerinin daha yıkımını yaptı. Son yıkılan iş yeri ile bölgede kamulaştırarak yıkılan bina sayısı 7 oldu. Bu kamulaştırmalar için 7 milyon 200 bin liralık kaynak kullanılırken bölgede toplam iki bin metrekarelik alan elde edildi.

Osmangazi'yi yıkarak güzelleştirmeye devam ettiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, şunları kaydetti:

"Projeyi hayata geçirebilmek için kamulaştırma yaptığımız binaları yıkıyoruz ancak gerek kentsel dönüşüm gerekse de Kent Meydanı Projemiz, yüksek bütçeli mega projeler. O yüzden dikkatli ve programlı bir şekilde ilerleme kaydediyoruz. Kent Meydanı'nın büyütülmesi konusunda değerli teknik adamlar ve mimarlar ile sürekli fikir alışverişi yaparak proje üretiyoruz. Kent Meydanı'nı Osmangazi Belediyesinden itibaren yenileyerek ve meydanın altından geçen caddeyi de daha aşağıya çekerek meydanı büyüteceğiz. Oluşturacağımız meydanla bölge büyük bir vizyon kazanacak."

Dündar, Kent Meydanı Projesinin yanı sıra Türkiye 'ye rol model olması beklenen Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi için de ilk kazmayı kısa sürede vuracaklarını sözlerine ekledi.