Bursa'daki orman yangını

Bursa'daki orman yangını
Bursa'daki orman yangını
- DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Kahraman: - "Sosyal sorumluluğumuz ve çevreye verdiğimiz önem gereği, DOSAB yanan bölgenin yeniden orman olması için yapılacak her çalışmada aktif görev almaya taliptir"

BURSA (AA) - Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB)  Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman, Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı Göynüklü Mahallesi yakınlarında çıkan ve yaklaşık 50 hektar alanın zarar görmesine yol açan yangına ilişkin, " Sosyal sorumluluğumuz ve çevreye verdiğimiz önem gereği, DOSAB yanan bölgenin yeniden orman olması için yapılacak her çalışmada aktif görev almaya taliptir" değerlendirmesinde bulundu.

Kahraman, yaptığı  yazılı açıklamada  bölgede 50 hektarlık bir ormanlık alanın yandığını, yangının yerleşim yerlerine sıçramadan önlenmesi ve can kaybının bulunmamasının tesellileri olduğunu belirtti.

Kahraman, şunları kaydetti:

"12 saatlik aralıksız çalışma sonrası yangını kontrol altına alan tüm çalışanlara teşekkür ediyor, 'Bursa'ya geçmiş olsun' diyoruz. Bundan sonra bizlere düşen görev, Bursa Valiliğimiz ve ilgili kurumlarımız öncülüğünde yanan yerleri yeniden yeşillendirmek, yananın yerine yenisini koymaktır. Biz DOSAB olarak üzerimize düşen görevi almaya hazırız. Sosyal sorumluluğumuz ve çevreye verdiğimiz önem gereği, DOSAB yanan bölgenin yeniden orman olması için yapılacak her çalışmada aktif görev almaya taliptir. Orman Bölge Müdürlüğümüzle geçen yıl İğdir köyünde yaptığımız DOSAB Hatıra Ormanı gibi bir çalışmayı da burada yapmaya hazırız. İnanıyoruz ki Bursa, el birliğiyle bu yangının yaralarını en kısa sürede saracaktır."


  ETİKETLER:

  sanayi

  ,

  orman

  ,

  sosyal

  ,

  yönetim