Bursa'daki orman yangını

Bursa'daki orman yangını
Bursa'daki orman yangını
- Mudanya ilçesine bağlı Göynüklü Mahallesi'ndeki orman yangınının çıkış nedeninin bulunması amacıyla incelemeler sürüyor - Orman Bölge Müdürlüğü yanan alanı 2016'nın nisan ayına kadar ağaçlandırmak üzere çalışmalara başladı

BURSA (AA) - Bursa'nın Mudanya ilçesinde 50 hektar alanın zarar gördüğü orman yangınının çıkış nedeninin belirlenmesi için  güvenlik güçlerinin incelemesi devam ediyor.

Göynüklü Mahallesi yakınlarındaki kızılçam ormanında 29 Ağustos 'ta çıkan yangın "hamleli rüzgar" nedeniyle farklı noktalara sıçramış ve söndürme çalışmaları olumsuz etkilenmişti. 

Yaklaşık 12 saat sonra güçlükle kontrol altına alınabilen ve 50 hektarlık kızılçam ormanının zarar gördüğü yangınla ilgili güvenlik güçlerinin başlattığı inceleme sürüyor. Olay yeri inceleme ekipleri, yangının çıkış nedenini bulmak için yoğun mesai harcıyor.

Öte yandan Orman Bölge Müdürlüğünce bölgenin tekrar yeşillendirilmesi için çalışmalara başlandı. Orman mühendisleri yanan alana yönelik proje üzerinde çalışırken bölgenin 2016'nın nisan ayına kadar ağaçlandırılması planlanıyor.