Bursa'daki otomotiv işçilerinin iş bırakma eylemi

Bursa'daki otomotiv işçilerinin iş bırakma eylemi
Bursa'daki otomotiv işçilerinin iş bırakma eylemi
- TOFAŞ işçilerinin temsilcileri, firma yetkilileriyle yeniden görüştükten sonra eyleme devam etme kararı aldı - OYAK Renault işçileri, eylem yaptıkları alana, basın mensupları dahil hiç kimsenin girmesine izin vermiyor

BURSA (AA) - Bursa'da, Türk Otomobil Fabrikası AŞ (TOFAŞ) ve OYAK Renault işçilerinin, ücretlerinin artırılması talebiyle başlattığı bırakma eylemleri sürüyor.

TOFAŞ'a ait fabrikanın önünde eylem yapan işçilerin aralarından seçtiği temsilciler, ikinci kez firma yetkilileriyle görüştü.

Daha sonra arkadaşlarına bilgi veren temsilcilerden İbrahim Gürlek, yetkililerle görüşmelerinden beklentilerini karşılayacak bir sonuç çıkmadığını belirterek, şöyle konuştu:

"Yetkililer, yarın sabah işe başlamamız şartıyla hiç kimsenin işten çıkarılmayacağını, maaşlarımızın da aynı şekilde olacağını söyleyerek, işe dönmemizi istedi. Biz de sizlerle yapacağımız görüşmeler sonucu kendilerine cevap vereceğimizi söyledik. İşverenle hiçbir problemimiz yok, sorunumuz  sendika yöneticileriyle. Sakin olun, beklemeye devam edelim. Kendi adımıza olumlu sonuç alıncaya kadar beklemeye devam edeceğiz."

Firma yetkililerinin teklifini tartışan işçiler, eylemi sürdürmeye karar verdi.

OYAK Renault'ya ait fabrikanın önünde de iş bırakma eylemi sürüyor. İşçiler, OYAK Renault çalışanı olmayan, basın mensupları dahil hiç kimseyi eylem yaptıkları alana almıyor.


  ETİKETLER:

  renault

  ,

  Sendika

  ,

  Sabah

  ,

  OYAK

  ,

  Eylem

  ,

  ,

  firma