Bursa'daki otomotiv işçilerinin iş bırakma eylemi

Bursa'daki otomotiv işçilerinin iş bırakma eylemi
Bursa'daki otomotiv işçilerinin iş bırakma eylemi
- OYAK Renault'da işçi temsilcileriyle yönetim arasındaki görüşmeler devam ediyor - İşçilerin avukatlarından Baykal: - "Temsilci işçi arkadaşlarımla ve aynı zamanda yönetimle görüştüğümde, iki tarafın da kesinlikle bu anlamda düşüncesi ortak, bu işi bitirmek"

BURSA (AA) - Bursa'da, 15 Mayıs'ta üretimin durduğu  OYAK   Renault 'da, ücretlerinin iyileştirilmesini isteyen işçilerin temsilcileriyle yönetim arasındaki görüşmeler sürüyor.

OYAK Renault'da, işverenle bugün  yapılacak görüşme öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan işçilerin avukatlarından  Deniz Baykal , olumlu sonuç almayı beklediklerini söyledi.

Sürecin hem yönetim hem de işçiler için önemli olduğunu vurgulayan Baykal, tarafların konuya olumlu yaklaştığını dile getirdi. Baykal, şunları kaydetti:

"Şunu rahatlıkla söyleyebilirim hem işçi arkadaşlarımız hem de OYAK Renault yönetimi, kesinlikle bu sorunun çözülmesi noktasında iyi niyetli davranıyor. Şimdiye kadar öyle davrandılar, bundan sonra da 'İyi niyetle biz bu işi bitireceğiz' diye düşünüyorum bugün. Tabii diğer fabrikalardaki arkadaşlarımız kendi şartları dahilinde anlaştı ama tabii buradaki durum nasıl olacak, görüşmeler nasıl devam edecek, bunu hep beraber göreceğiz, değerlendireceğiz."

"Tofaş ve Mako fabrikalarında yönetimle işçilerin anlaşmasının ardından burada da mutlu son olacak mı" sorusu üzerine Baykal, umutlarının bu yönde olduğunu belirtti.

Baykal, "Temsilci işçi arkadaşlarımla ve aynı zamanda yönetimle görüştüğümde, iki tarafın da kesinlikle bu anlamda düşüncesi ortak, bu işi bitirmek. Şimdi işçi temsilcisi arkadaşlarımızla beraber bir toplantıya giriyoruz. Bu toplantı neticesinde bir uzlaşma, bir barış ortamı ve sevgiyle bu işi bugün halledeceğiz diye düşünüyorum" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Deniz Baykal

  ,

  renault

  ,

  Bugün

  ,

  OYAK

  ,

  yönetim