Bursa'daki silahlı kavga

Bursa'daki silahlı kavga
Bursa'daki silahlı kavga
- Polise ifade veren katil zanlısının, oğlunu kanlar içinde yerde görünce şuurunu yitirdiğini ve sonrasını hatırlamadığını söylediği belirtildi

BURSA (AA) - Bursa'da dün tarihi Tophane Parkı'nda çıkan kavgada oğlunu yaralayan kişiyi silahla öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan şüphelinin, olay sırasında şuurunu yitirdiğini ve hiçbir şey hatırlamadığını söylediği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, olaydan sonra oğlunun yanında ambulansla gittiği hastanede gözaltına alınan şüpheli Rıdayettin Serbest, emniyetteki ifadesinde, diğer kişilerle mobilya imalathanesi inşaatı konusunda anlaşmazlık bulunduğunu ve bunu konuşmak üzere Tophane Parkı'na oğlu Erkan Serbest ile gittiklerini ifade etti.

Söz konusu grupla aralarında kavga çıktığını belirten Serbest'in, bu sırada oğlunun Tacettin Başoral tarafından silahla yaralandığını anlattı.

Oğlunu yerde kanlar içinde görünce şuurunu kaybettiğini dile getiren Serbest, ne yaptığını hatırlamadığını söyledi. Zanlı, olay nedeniyle pişmanlık duyduğunu da ifade etti.

- Olay

Mobilya imalatçısı Rıdayettin ve oğlu Erkan Serbest, konuşmak için Tophane Parkı'nda müteahhit Engin Hacılar ile buluşmuş, aralarında çıkan kavgada yaralanan Erkan Serbest ve Tacettin Başoral hastaneye kaldırılmıştı. Başoral, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiş; cinayet zanlısı, İnegöl ilçesi Alanyurt Üçevler Mahalle Muhtarı Rıdayettin Serbest dün gözaltına almıştı.


    ETİKETLER:

    Cinayet

    ,

    kavga