Bursa'dan 30 firma Dubai'de fuara katıldı

Bursa'dan 30 firma Dubai'de fuara katıldı
Bursa'dan 30 firma Dubai'de fuara katıldı
BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odasından (BTSO) bir grup üye, Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen Big 5 Fuarı'na katılarak yatırımcılarla...

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odasından (BTSO) bir grup üye, Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen Big 5 Fuarı'na katılarak yatırımcılarla ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Odadan yapılan yazılı açıklamaya göre, ABD'den Çin'e, Almanya'dan İran'a kadar birçok ülkedeki fuarları mercek altına alan BTSO üyeleri, Dubai'deki Big 5 Fuarı'na 30 firmayla katıldı.

Türk firmalarının yoğun katılım sağladığı fuarda BTSO üyeleri, sektörle ilgili gelişmeleri yerinde inceledi. 70 ülkeden 2 bin 800'ün üzerinde katılımcı ve 74 bin ziyaretçinin katıldığı fuarda Bursalı firmaların temsilcileri, yabancı yatırımcılarla ikili iş görüşmeleri yaptı.

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, Big 5 Fuarı'nda sektör temsilcilerinin önemli iş birliği görüşmeleri gerçekleştirdiğini belirterek, "Firmalarımızın dünyadaki gelişmelerin gerisinde kalmasını istemiyoruz. Bu açıdan uluslararası fuarlar, firmalarımız için büyük önem taşıyor. Bursalı firmalarımızın Küresel Fuar Acentesi Projesi'nin fırsatlarından faydalanmasını istiyoruz. Fuar organizasyonumuza katılan firmalara ise teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.