Bursa'dan kısa kısa

Bursa'dan kısa kısa
Bursa'dan kısa kısa
- Kocaeli Ticaret Odasından BTSO'ya ziyaret

BURSA (AA) - Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ ve meslek komitesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay'ı ziyaret etti.

BTSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Burkay Altıparmak hizmet binasında gerçekleştirilen ziyarette BTSO'nun 16 makro projesi ve son gelişmeler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Ziyarette,  ABD ekonomisine yön veren San Francisco havzasının model alınarak Marmara havzasında da uygulanabileceğini ve "Bursa Büyürse Türkiye Büyür" mantığıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Burkay, "Türkiye'nin atacağı her adımın merkezinde mutlaka Bursa'nın olması gerekiyor. Küresel Fuar Acentesi ve Ticari Safari Projeleri ile Bursa dünyasının dış pazarlarda daha aktif rol almasını hedefliyoruz. BTSO Akademi Projesi ile Bursalı firma yöneticilerinin tecrübelerini arttırıyor. Bursa ekonomisinin çatı kuruluşu olan BTSO'nun projelerle 35 bin üyesinin her zaman yanındadır" diye konuştu.

Toplantıda, Kocaeli'nin Bursa ile Türkiye ekonomisinin en önemli güçlerinden birisi olduğunu söyleyen Özdağ, ise, "BTSO'nun çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Ticaret ve sanayi odaları arasındaki bu sinerji çok önemli. Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasında birlikte hareket etmek gerek. Başarılı çalışmalardan dolayı BTSO'yu tebrik ediyorum" ifadesinde bulundu.

 

- Bursa Büyükşehir Belediye'si ile Üsküp Çayır Belediyesi arasında protokol

 

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çayır'da yaptırılacak eğitim merkezinin mimari ve mühendislik projelerinin hazırlığına ilişkin işbirliği protokolünün Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Üsküp Çayır Belediye Başkanı İzzet Mecidi tarafından imzalandığı belirtildi.

 Altepe, Merinos Parkı'ndaki Gönül Dostları Sofrası'ndaki toplantıda Bursa'nın Türkiye ile Balkanlar arasında dostluk köprüsü kurduğunu belirtti.

Üsküp ile Bursa'nın, 625 yıldır kardeşlik bağları olan iki şehir olduğunu hatırlatan Altepe, ardından Mecidi ile Çayır'da yaptırılacak eğitim merkezinin mimari ve mühendislik projelerinin hazırlığına ilişkin işbirliği protokolünü imzaladı.

Mecidi, Üsküp Çarşı'da sergilenen bir tabloyu Başkan Altepe'ye takdim etti.