Bursa'dan Suriye'ye yardım tırı

BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Derneğince, Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine gönderilmek için hayırseverlerden toplanan gıda...

BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Derneğince,  Suriye 'deki ihtiyaç sahiplerine gönderilmek için hayırseverlerden toplanan gıda ve giyeceklerden hazırlanan yardım tırı, dualar eşliğinde Suriye'ye gönderildi.

Ördekli Kültür Merkezi önünde düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye 'nin, Suriye'deki vatandaşlara yardım gönderilmesi konusunda oldukça hassas davrandığını belirtti.

Hem devlet olarak hem de belediyeler ve sivil toplum örgütleri olarak Suriyeli vatandaşların yaralarını sarabilmek için yardım kampanyaları düzenlediklerini ifade eden Dündar, şöyle konuştu:

"Belediye olarak hem Suriye'de yaşayan, hem de zulümden kaçıp Türkiye'ye mülteci olarak sığınan Suriyelilere yardımlarda bulunuyoruz. Geçtiğimiz yıl Kilis'e giderek oradaki mülteci kampında yaşamlarını sürdüren Suriyeli vatandaşlarımıza yardımda bulunduk. Yine aynı şekilde geçtiğimiz aylarda Suriyeli yetim çocuklar için yardım tırları gönderdik. Son olarak da geçtiğimiz hafta Hatay'daki Türkmen vatandaşlarımıza 3 tır yardım malzemesini ulaştırdık. Bugün de İdlib bölgesinde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için, içerisinde battaniye, sünger ve yatakların yanı sıra çeşitli gıda malzemelerinin bulunduğu yardım tırını yola çıkarttık. Türkiye, bu noktada ciddi örnek bir çalışma içerisinde. İnşallah oradaki zulüm kısa içerisinde son bulur ve insanlar yeniden barış ve huzur içerisinde yaşamlarını sürdürürler."

Hayrat İnsani Yardım Derneği Bursa Şubesi Sorumlusu Muhammed Bostan da Suriye'ye gönderilen yardımları Kızılay ile koordineli şekilde yürüttüklerini belirtti.