BursaFoto Fest'te AA foto muhabirlerine 6 ödül

BursaFoto Fest'te AA foto muhabirlerine 6 ödül
BursaFoto Fest'te AA foto muhabirlerine 6 ödül
- Festival kapsamında düzenlenen yarışmanın sonuçları belli oldu - Yarışmaya katılan AA foto muhabirlerinden 3'ü mansiyon, 3'ü de yarışma özel ödülü kazandı

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) birliğiyle bu yıl 5'incisi düzenlenen "Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali" (BursaFotoFest) kapsamında "göç" temalı uluslararası fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklandı.

Yarışmaya katılan  Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirlerinin 6 fotoğrafı ödül kazanırken, 19 eseri de sergilenmeye değer görüldü.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İzzet Keribar, Hasan Şenyüksel, Ercan Aslan, Doç. Dr. Ozan Bilgiseren, Neslişah Erbey Kuşku, Sibel Emniyet ve Meral Kuru'dan oluşan jürinin değerlendirmesi tamamlandı.

Organizasyonda, 27 ülkeden 399 fotoğrafçının bin 406 fotoğrafla başvurduğu yarışmada 19 eser ödüle, 39 eser ise sergilenmeye layık bulundu.

Bursa'dan Çağdaş Erdoğan, "Yeni Yaşam" adlı eseriyle birinci oldu. İstanbul 'dan Kurtuluş Arı, "Ezidi Göçü" fotoğrafıyla ikinci, yine İstanbul'dan Emin Özmen, "Araf" fotoğrafıyla üçüncü sırada yer aldı.

AA foto muhabirlerinden Halil Fidan, Mustafa Yalçın ve Abdullah Coşkun mansiyon ödüllerini, Ali İhsan Öztürk, Özge Elif Kızıl ve Thomas Campean da yarışma özel ödüllerini kazandı.

Bursa'da 24-28 Ekim'de gerçekleştirilecek festival etkinliklerinde dağıtılacak ödüller, birinciye 4 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin dolar, mansiyona ise beş yüzer dolar olarak açıklandı.

Ödüle ve sergilenmeye layık görülen fotoğraflar hakkında detaylı bilgiye, "www.bursaphotofest.org" web adresinden ulaşabiliyor.

Yarışmanın sonuçları şöyle:

UPI Altın Madalya: Çağdaş Erdoğan (Bursa)

UPI Gümüş Madalya: Kurtuluş Arı (İstanbul)

UPI Bronz Madalya: Emin Özmen (İstanbul)

Mansiyon 1: Şahin Avcı (Şanlıurfa)

Mansiyon 2: Socrates Baltagiannis (Yunanistan)

Mansiyon 3: Halil Fidan (Şanlıurfa)

Mansiyon 4: Chrysi Giannakoudi (Yunanistan)

Mansiyon 5: Mustafa Yalçın ( Fransa )

Mansiyon 6: Abdullah Coşkun (İstanbul)

Yarışma Özel Ödülü: Oğuz İpçi, Socrates Baltagiannis (Yunanistan), İsmail İkiz, Ali İhsan Öztürk, Andrei Pungovschi (Romanya), İlhan Baştopçu, Abdullah İnat, Burak Berberoğlu, Özge Elif Kızıl, Thomas Campean (Romanya).