Bursalı sanayicilerden emniyete araç desteği

BURSA (AA) - Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD)...

BURSA (AA) - Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) organizasyonuyla, İl Emniyet Müdürlüğü hizmetine alınan araçların teslim töreni yapıldı.

Törene Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar ile çok sayıda sanayici ve emniyet mensubu katıldı.

Törende konuşan DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman, son 10 yıl içinde Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne toplam 53 araç bağışında bulunduklarını kaydederek, bölge sanayicileri olarak sosyal sorumluluk, tarihi ve kültürel değerlere dönük projelere her zaman destek olduklarını belirtti.

DOSABSİAD Başkanı Orhan Tezyaparlar da sanayiciler olarak bu tür sorumluluklarını bugüne kadar olduğu gibi yerine getirmenin gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar ise suçu önleme noktasında önleyici tedbirlerin çok önemli yer tuttuğunu ifade ederek, ''Bu noktada personel ve kullanılan araçlar büyük önem taşıyor. Emniyet müdürlüğümüzün kullandığı araçların yüzde 60'ı beş yaşın üzerinde. Verimli hizmet sağlamak amacıyla yeni araç kampanyası düzenledik. Kampanya kapsamında 159 araca ulaştık. DOSAB ve DOSABSİAD'ın destekleriyle araç filomuz güçlendi. Desteklerinden ötürü sanayicilerimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de bir çok sosyal projede DOSAB ve bölge sanayicilerinin her zaman yanlarında olduğunu belirterek, teşekkür etti.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu da yaptığı konuşmada, ''Bursa'da hangi güzel işe el atsak, hangi hayırlı işe el atsak DOSAB'ı yanımızda görüyoruz. Bu bizim için büyük şans'' dedi.

Konuşmaların ardından 32 aracın sembolik anahtarları DOSAB yöneticileri ve sanayiciler tarafından teslim edildi.