Bursalı tekvandocu Melek Polat, yıldızlarda Türkiye şampiyonu oldu

Bursalı tekvandocu Melek Polat, yıldızlarda Türkiye şampiyonu oldu
Bursalı tekvandocu Melek Polat, yıldızlarda Türkiye şampiyonu oldu
BURSA (AA) - Muğla'nın Marmaris ilçesinde 12-17 Mayıs'ta gerçekleştirilen "Türkiye Yıldızlar Tekvando Şampiyonası"na Bursa adına katılan Melek...

BURSA (AA) - Muğla'nın Marmaris ilçesinde 12-17 Mayıs'ta gerçekleştirilen " Türkiye Yıldızlar Tekvando Şampiyonası"na Bursa adına katılan Melek Polat, 37 kiloda şampiyonluğu elde etti.

Türkiye'nin 73 ilinden yaklaşık 2 bin sporcunun katıldığı şampiyonanın 3'üncü gününde tatamiye çıkan Polat, zorlu müsabakalar sonucu rakiplerini yenerek kürsünün zirvesine çıktı ve altın madalya kazandı.

Tekvando İl Temsilcisi Turgay Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Marmaris'teki şampiyonanın özelliği, burada birinci olan sporcuların temmuz ayının ilk haftasında Fransa 'da yapılacak Avrupa ve daha sonra Güney Kore'de gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası'na katılacak milli takımlar için seçme niteliğinde olmasıydı. Melek Polat, yılbaşından itibaren bu şampiyonaya kadar katıldığı tüm turnuvalarda hep kürsüde yer alarak güzel ve başarılı bir performans sergiledi ve nihayetinde hedefine ulaştı. Melek'in önce Avrupa, sonra Dünya şampiyonalarında da ülkemizi ve bizleri en iyi şekilde temsil edeceğine ve güzel sonuçlarla döneceğine inanıyoruz. Aslında Melek ile yine derece ve birincilik beklediğimiz sporcularımız vardı ancak gerek katılımın çok yüksek düzeyde olması gerekse sporcularımızın beklenen performanslarını sergileyememesi nedeniyle bir altın madalyada kaldık."