Bursa'nın fethinin 689. yıl dönümü

Bursa'nın fethinin 689. yıl dönümü
Bursa'nın fethinin 689. yıl dönümü
- Bursaspor Kulübü Başkanı Bölükbaşı: "Aşiretten, büyük bir imparatorluğa uzanan Osmanlı devletinin kurulmasında en önemli kilometre taşlarından birisi, tam 689 yıl önce Bursa'da gerçekleştirildi"

BURSA (AA) - Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Bursa'nın fethinin 698. yıldönümüne ilişkin olarak, "Aşiretten, büyük bir imparatorluğa uzanan Osmanlı devletinin kurulmasında en önemli kilometre taşlarından birisi, tam 689 yıl önce Bursa'da gerçekleştirildi" değerlendirmesinde bulundu.

Bölükbaşı, kulübün "www.bursaspor.org.tr" adresli resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, Bursa'nın fethinin 689. yıldönümü kutlamalarının heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Bursa'nın Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk temellerinin atıldığı kent olduğunu anımsatan Bölükbaşı, şunları kaydetti:

"Aşiretten, büyük bir imparatorluğa uzanan Osmanlı devletinin kurulmasında en önemli kilometre taşlarından birisi, tam 689 yıl önce Bursa'da gerçekleştirildi. O dönemlerde Bursa'da atılan temeller, ilerleyen yüzyıllarda dünyaya adalet ve fazilet öğreten bir devletin yolunu açtı.   İstanbul 'un fethine kadar geçen süre içerisinde 6 padişah Bursa'da yaşadı. Bursa'ya çok değerli eserler bıraktılar. Dedelerimizin bizlere bırakmış olduğu bu güzel emanetleri, gençlerimiz geleceğe en iyi şekilde taşıyacaktır. Bizlere önemli bir tarih ve medeniyet bırakan ecdadımızı saygıyla ve rahmetle anıyorum."