Bursaspor-Fenerbahçe maçına doğru

Bursaspor-Fenerbahçe maçına doğru
Bursaspor-Fenerbahçe maçına doğru
- Karaloğlu: "Bu hafta önemli maçlar var. Fenerbahçe'ye karşı alınacak bir galibiyet, üst sıraları çok değiştirebilir"

BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursaspor'un, Spor Toto Süper Lig'de sahasında Fenerbahçe ile oynayacağı müsabakaya ilişkin, "Bu hafta önemli maçlar var. Fenerbahçe'ye karşı alınacak bir galibiyet, üst sıraları çok değiştirebilir" dedi.

Karaloğlu, Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Teknik Menajer Adil Cenkçiler ve Yardımcı Antrenörler Ersel Uzgur ile Mehmet Kulaksızoğlu'nu makamında kabul etti.

Kabulünde konuşan Karaloğlu, son haftalarda başarılı sonuçlar alan yeşil-beyazlı takımın, Fenerbahçe'yi yenerek üst sıralarda yer alması gerektiğini söyledi.

Maçın çok önemli olduğunu dile getiren Karaloğlu, şunları kaydetti:

"Bu hafta önemli maçlar var. Fenerbahçe'ye karşı alınacak bir galibiyet, üst sıraları çok değiştirebilir. Kayıp puanların telafisi olabilir. Takım ve taraftarlar için de moral ve motivasyon olur. Şenol Hocam, size de takıma da güveniyoruz. İnşallah bu hafta hem iyi oyun hem de iyi sonuç beraber gelir. Bursaspor, Bursa için sadece bir futbol takımı değil, kent için çok önemli bir marka değeri, aynı zamanda kentteki moral ve motivasyonun kaynağı da oluyor. Bursaspor iyi bir sonuç aldığında kentteki insanların davranışları hatta yürüyüşleri değişiyor. Bursa, takımıyla şehir arasındaki bağı güçlü olan şehirlerden biri."

 

Güneş ise destekleri ve ilgisinden dolayı Karaloğlu'na teşekkürlerini iletti.

Bursaspor'un, yakaladığı başarılı çizgiyi aynen sürdürdüğünü vurgulayan Güneş, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Maç sonuçlarımızda daha iyi olursa bizim için de Bursaspor taraftarları için de moral ve motivasyon kaynağı olacaktır. Geldiğimiz ilk günden beri hep yanımızda oldunuz. Sıkıntılı günlerimizde de hep destek oldunuz. Size çok teşekkür diyorum. Sizi her zaman yanımızda görmek istiyoruz. Sizin varlığınız, takımımıza moral ve güç veriyor. Valiliğimizin, belediyemizin, emniyetimizin ve sivil toplum kuruluşlarının iç içe olduğu samimi bir takım olmak istiyoruz. Taraftarlarımız da dün antrenmana gelerek bize ve takımımıza çok destek oldu."

Daha sonra Güneş, Karaloğlu'na adının yazılı olduğu Bursaspor forması ve futbolcuların imzaladığı topu hediye etti.