Bursaspor taraftarının genel kurul talebi

Bursaspor taraftarının genel kurul talebi
Bursaspor taraftarının genel kurul talebi
- Son kongredeki başkan adaylarından Noyan: - "Başkan ve yönetimini, bizleri ve taraftarımızı suçlayan açıklamalarından dolayı kınıyor ve yapılan bu iftiraları asla kabul etmiyoruz"

BURSA (AA) - Bursaspor Kulübü'nün mayıs ayında yapılan genel kurulundaki başkan adaylarından Timur Noyan, kendisi ve ekibine yönelik, istifa eden yöneticileri ve taraftarı mevcut yönetime karşı kışkırtma suçlaması yapıldığını, bunun gerçeği yansıtmadığı ifade etti. 

Noyan, yaptığı yazılı açıklamada, mevcut başkan ve yönetim kurulunun, gündemi değiştirip dikkati başka yöne çekmeye çalıştığını savunarak şunları kaydetti: 

"Biz kongre sonunda amacımızın Bursaspor'un kazanması olduğunu ve her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmiştik ama arkadaşlarımız bu talihsiz açıklamaları herhalde Bursasporumuzu bu hale düşürmenin korkusu ile ve panikle kaleme almışlardır. Hesap sormak suç mudur? Şimdi hesap sorulmayacak da ne zaman sorulacak? Provokatör olarak adlandırdıkları kişiler takımımız için derin kaygı duyan taraftarlarımızdır. Onlardan takımın içinde bulunduğu durum karşısında hala sizi alkışlamalarını beklemek de bir hayaldir. Sorumluluğu üzerine almamak ve hedef göstermek de kaygılar ve duyumlar konusunda ne kadar haklı olunduğunun açık göstergesidir."

Sorumluluğun seçilmiş yönetim kurulunda olduğunu vurgulayan Noyan, "Başkan ve yönetimini, bizleri ve taraftarımızı suçlayan açıklamalarından dolayı kınıyor ve yapılan bu iftiraları asla kabul etmiyoruz. Basının önüne çıkmadan açıklamalar yaparak değil, olağanüstü genel kurula giderek aklanmanızı tavsiye ederiz. Seçilmiş olan sizlersiniz, sorumlu olan sizlersiniz. Bursasporumuzun bu zor günlerinde de eğer bir korkunuz yoksa maçları evinizden değil tribünden izlersiniz" ifadelerini kullandı. 

Zor günlerde herkesin kulübe destek olması gerektiğini vurgulayan Noyan, istendiğinde ellerinden gelen desteği yapmaya hazır olduklarını bildirdi.