Bursaspor Teknik Direktörü Güneş'ten Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'ye ziyaret

Bursaspor Teknik Direktörü Güneş'ten Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'ye ziyaret
Bursaspor Teknik Direktörü Güneş'ten Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'ye ziyaret
- Altepe: "Bursaspor için herkes elinden geleni yapmalı. Firmalar gidip stadyumdan locasını almalı, taraftarlar biletlerini alıp stadyuma gelerek takımına destek olmalı. Ufak katkılarla büyük bir bütçe ortaya çıkar"

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Bursaspor için herkes elinden geleni yapmalı. Firmalar gidip stadyumdan locasını almalı, taraftarlar biletlerini alıp stadyuma gelerek takımına destek olmalı. Ufak katkılarla büyük bir bütçe ortaya çıkar" dedi.

Altepe, Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Bursaspor İdari Menajeri Adil Cenkçiler ile Yardımcı Antrenörler Ersel Uzgur ve Mehmet Kulaksızoğlu'nu, Atatürk Caddesi'nde tarihi belediye binasında makamında kabul etti.

Kabulünde konuşan Altepe, Bursaspor'un başarısının, kent için, şehirde yaşayan Bursasporlular için çok büyük bir moral kaynağı olduğunu bildirdi.

Bursaspor'un, Bursa'nın en önemli tanıtım kaynağı olduğunu vurgulayan Altepe, şöyle konuştu:

" Avrupa 'da Bursa dediğimiz zaman Bursaspor'u duyuyoruz. Barcelona kenti takımıyla ünlü, takım kentin logosu olmuş. Ne yaparsanız yapın, takımların dünyaya yaptığı tanıtımın yüzde 10'unu yapamazsınız. Doğru işlere odaklanmak lazım. Bursa, bir kez şampiyon oldu ve herkes Bursaspor'u tanıdı. Spor, evrensel bir dildir. Bursaspor için herkes elinden geleni yapmalı. Firmalar gidip stadyumdan locasını almalı, taraftarlar biletlerini alıp stadyuma gelerek takımına destek olmalı. Ufak katkılarla büyük bir bütçe ortaya çıkar.

Altepe, Bursaspor'un bundan sonra da başarılı olacağına inandığını ifade ederek, Güneş ve ekibi ile futbolcularına başarılar diledi.

Güneş ise Bursaspor camiasına sahip çıkan bir belediye başkanı olduğu için Altepe'ye teşekkür ettiğini belirtti.

Bursasporluların çok şanslı olduğuna dikkati çeken Güneş, şunları kaydetti:

"Bir piramit gibi düşünürsek, tabanda olan insanların bir hareketi vardır. Piramidin tepesindeki insanlar ise yöneticidirler ama o tabanın sesini de dinlerler. Başkan Altepe, tepeden aşağıya doğru tabanı hareketlendiriyor. Bu çok güzel bir şey. Bu durumda insan kendisini daha sorumlu hissediyor. Biz de bu heyecana layık olmaya çalışıyoruz. Bursa'da Bursaspor'a ilginin çok yüksek. Bursaspor'un birlikteliği çok önemli. Başkan Altepe'deki bu heyecan ve kulübü sahiplenme durumu, bizleri çok mutlu ediyor ve işimizi daha iyi yapma hissi uyandırıyor. Takım olarak belirli bir mesafe aldık. Kazanılması gereken maçlarda puanları kaybettiğimiz için üzülüyoruz. O arzu ettiğimiz sonuçları bundan sonraki maçlarımızda alabilirsek çok daha iyi bir Bursaspor olacaktır. O potansiyel bu camiada var. İnsanlar yavaş yavaş hareketlenmeye başladı. Umutlarımız var. Genç bir takımımız. Birkaç oyuncumuzu çıkartırsak, yaş ortalamamız 25'in altında. Bu da güzel ama yeterli olmayan şey ise var olan potansiyeli heyecana dönüştürmemiz lazım."

Daha sonra Altepe, Güneş'e el yapımı Bursa bıçağı, Güneş de Altepe'ye adının yazılı olduğu 16 numaralı Bursaspor forması ve imzalı bir futbol topu hediye etti.