Bursaspor Teksas Taraftar Grubundan yönetime tepki

Bursaspor Teksas Taraftar Grubundan yönetime tepki
Bursaspor Teksas Taraftar Grubundan yönetime tepki
- Tribün lideri Kurtulan: "Bölükbaşı, genel kurul toplantısında, 'İbrahim Yazıcı'nın izinde gideceğim' demişti ancak öyle yapmadı. Başkanımızdan memnun değiliz"

BURSA (AA) - Bursaspor Teksas Taraftar Grubunun tribün lideri Selim Kurtulan, maddi bakımdan yönetimden memnun olmadıklarını söyledi.

Kurtulan, Sümbüllü Bahçe Konağı'nda, bazı grup üyelerinin de katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, Bursaspor'un ligdeki gidişatının iyi olduğunu belirterek, maddi bakımdan iç açıcı bir durumda olmadığını savundu.

Bursaspor'a ait gayrimenkullerin kimseye sorulmadan satıldığını iddia eden Kurtulan, şöyle konuştu:

"Kongre üyeleri, Recep Bölükbaşı'nı Bursaspor'a ait olan şeyleri satmak için seçmedi. Bize ' Para yok' diyorlar. Para yoksa niye geldiniz o zaman ? 'Para yok' diyorlar ama Bursaspor'un gelirleri tam 71 milyon liradır. Bu gelirler nereye gitti? 6 aydan beridir sporculara para verilmiyor. 120 milyon lira borç olduğunu açıkladılar. Bursasporlular bunlarla ilgili bir açıklama bekliyor. Kimseye açıklama yapmıyorlar. 1 milyon lira da faiz ödendiği söyleniyor, bu paraya yazık değil mi? Bursaspor bu sene ikinci olsa bile Avrupa kupalarına gidemiyor. Neden çünkü Bölükbaşı'nın hatası yüzünden. FIFA'ya 1 milyon lira ödemedi diye Bursaspor, Avrupa kupalarına gidemiyor. Taraftarın ve futbolcunun hakkını çalıyor. Federasyona karşı dik duruş sergilemiyor. Bölükbaşı, genel kurul toplantısında, 'İbrahim Yazıcı'nın izinde gideceğim' demişti ancak öyle yapmadı. Başkanımızdan memnun değiliz."

Kurtulan, Bursaspor taraftarlarının, Teknik Direktör Şenol Güneş'i çok sevdiğini vurguladı.

Ona çok güvendiklerini anlatan Kurtulan, "Şampiyon bir takımda görev yapıyor. Şenol Güneş, başımızın tacı ancak gereksiz sözleri takımımızı yaralıyor" ifadesini kullandı.