Bursaspor'a ait arazinin imar değişikliğine yapılan itiraz

Bursaspor'a ait arazinin imar değişikliğine yapılan itiraz
Bursaspor'a ait arazinin imar değişikliğine yapılan itiraz
- Osmangazi Belediyesi Meclisi, Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi ve Mimarlar Odası Bursa Şubesi'nin imar değişikliğine ilişkin itirazını reddetti

BURSA (AA) - Osmangazi Belediye Meclisi, Bursaspor'a ait Soğanlı Mahallesi'ndeki arazinin akaryakıt ve LPG istasyonu olarak kullanılması yönündeki imar değişikliğine ilişkin Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi ve Mimarlar Odası Bursa Şubesi'nin yaptığı itirazı reddetti.

Yapılan açıklamaya göre, Osmangazi Belediyesi Meclisi Aralık Ayı 2. Olağan Oturumu yapıldı. 

Osmangazi Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşen oturumda, Bursaspor'a ait Soğanlı Mahallesi'ndeki arazinin akaryakıt ve LPG istasyonu olarak kullanılması yönündeki imar değişikliğine yapılan itiraz görüşüldü.

Belediye Başkanı Mustafa Dündar, oturumda yaptığı konuşmada, Bursaspor'un şampiyonluk yolunda doludizgin ilerlediğini belirterek, yeşil-beyazlı takımın 2010 yılında olduğu gibi yeniden şampiyon olmayı hedeflediğini bildirdi. 

MHP Grup Sözcüsü Cemil Aydın da Bursaspor'un bu kentin bir parçası olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: 

"Bursaspor, kentimize hem tanıtım, hem de sportif konularda önemli katkılar sağlıyor. İnşallah, stadyum konusunda daha önce yaşanan itirazlar ve sıkıntılar, Soğanlı Mahallesi'ndeki arazinin imar değişikliği ile Akaryakıt ve LPG İstasyonu olarak kullanılması konusunda yaşanmaz. Biz, kente değer katan Bursaspor'un Soğanlı Mahallesi'ndeki arazisinin Akaryakıt ve LPG İstasyonu olarak kullanılması yönündeki imar değişikliğini kabul ediyoruz."

CHP Grup Sözcüsü Recep Çohan ise imar değişikliğine ısrarla karşı çıktıklarını ve "hayır" dediklerini belirterek, "Bu imar değişikliğinde herhangi bir kamu yararı gözetilmiyor. Biz, bu sebepten dolayı imar değişikliğini kabul etmiyoruz" görüşünü iletti.

Yapılan oylamada, Bursaspor'un Soğanlı Mahallesi'ndeki arazisinin akaryakıt ve LPG istasyonu olarak kullanılması konusunda meslek odalarının yapmış olduğu askı itirazı oy çokluğuyla reddedildi.

Bursaspor'un, Soğanlı Mahallesi'nde kulübe ait olan arazi üzerinde "1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı" Osmangazi Belediyesi tarafından kabul edilmiş, bu karar da Büyükşehir Belediye Meclisi'nce onaylanmıştı. Ancak söz konusu imar planına askı sürecinde, Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi ve Mimarlar Odası Bursa Şubesi itirazda bulundu.