Bursaspor'a "tatlı" destek

Bursaspor'a "tatlı" destek
Bursaspor'a "tatlı" destek
- Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursaspor arasında yapılan protokolle BURFAŞ'ta özel oratılacak üretilen tatlıdan elde edilecek gelirin bir kısmı yeşil-beyazlı kulübe verilecek - Belediye Başkanı Altepe: "Artık gol değil, pasta yiyelim. 3 milyonluk şehirde takımımıza sahip çıkalım, Bursasporluluk bilincini ortaya koyalım istiyoruz"

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesinin şirketlerinden BURFAŞ'ın sosyal tesislerinde satılması ve Bursaspor'a gelir desteği sağlanması amacıyla özel olarak üretilen pastanın tanıtımı ve protokol imza töreni yapıldı.

Özlüce Tesisleri'ndeki tanıtım toplantısında, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Teknik Direktör Şenol Güneş ve yeşil-beyazlı futbolcular hazır bulundu.

Altepe, törende yaptığı konuşmada, her zaman Bursaspor'un yanında olduklarını söyleyerek, "Bursa, huzur kenti. Bursaspor'un başarısı tüm kenti gururlandırıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bu şehrin takımına sahip çıkıyor, desteklerimizi sürdürüyoruz. Bugün attığımız imzalarla da yeni ve tatlı bir uygulamayla takıma gelir desteği sağlamayı hedefliyoruz" ifadesini kullandı.

Bursaspor'un başarısına her kişi ve kurumun küçük de olsa katkı koyması gerektiğini vurgulayan Altepe, şunları kaydetti:

"Artık gol değil, pasta yiyelim. 3 milyonluk şehirde takımımıza sahip çıkalım, Bursasporluluk bilincini ortaya koyalım istiyoruz. Bu şehir takımını sahiplenirse Bursaspor destan yazar. Hedef, kalıcı olmaktır. Güçlü bir Bursaspor'u izlemeyi istiyoruz. Bursa, her alanda öncü ve iddialı olsun. Bursaspor'un Avrupa 'da da başarısını göstermesini istiyoruz. Bursaspor gözbebeğimizdir."

Bölükbaşı da Altepe'ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kulüp olarak yapabileceklerinin sınırlı olduğunu belirten Bölükbaşı, şöyle devam etti:

"Bursaspor'un Vakıfköy'deki tesislerinin 49 yıllığına kulübe devri tamamlandı, tapuyu aldık. Ayrıca BESAŞ ile de 'Bursaspor ayranı' projesi çalışmaları sürüyor. BURFAŞ'ın tesislerinde satılacak olan pastanın kulübe desteği cüzi gibi görünse de aslında çok önemli bir çalışma. Bursa bu tür adımlara sahip çıkarsa, Bursaspor daha da güçlenir. Böyle belediye başkanları tüm kulüplerin başına."

Bursaspor'un sahiplenmesinin takımın başarısına ciddi katkı sağlayacağını vurgulayan Güneş ise "Pasta bahane, bu projelerle ortaya konan keyif, takımı motive ediyor" ifadesini kullandı.

Daha sonra protokole imzalar atıldı.