Bursaspor'da hedef "16 Mayıs 2015'te 16 bin üye"

- Kulüp Başkanı Bölükbaşı: "Bursaspor'u seven, 'Bursasporluyum' diyen herkesi kulübümüze üye olmaya davet ediyoruz" - "Josue'nin transferi için girişimde bulunacağız" - "Batalla her zaman bizim kalbimizde olacak bir futbolcudur ama transferiyle alakalı herhangi bir şey yok. O bizim hep gölümüzde olacak"

BURSA (AA) - Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, 16 Mayıs 2015'e kadar üye sayısını 16 bine yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bölükbaşı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bursaspor'un Türkiye 'nin en büyük şehir kulüplerinden olduğunu belirterek, bundan dolayı her alanda büyük düşünmeleri gerektiğini anlattı.

Yeşil-beyazlı kulüpte şimdiye kadar yönetim kurullarının, gücünü genel kurul üyelerinden aldığını dile getiren Bölükbaşı, "Bizler de yönetim kurulu olarak, genel kuruldan aldığımız güçle gece gündüz demeden başarı için çalışıyoruz. Şimdi bu gücü daha da artırmak istiyoruz" dedi.

Bursaspor Kulübünün 3 bin 700 olan üye sayısını geçen hafta 4 bin 500'e yükselttiklerini hatırlatan Bölükbaşı, şöyle devam etti:

"Camia olarak daha güçlü ve geleceği daha güvenle bakmak için yeni bir proje içindeyiz. Hedefimiz; daha fazla üyesi olan bir Bursaspor. 16 Mayıs, Bursaspor camiası için çok önemli bir tarih. 16 Mayıs'ta şampiyon olarak Türkiye'de Anadolu devrimini gerçekleştirmiştik. Şimdi 16 Mayıs 2015'e kadar 16 bin üye hedefiyle yola çıktık. Bu konuda Bursaspor'u seven, 'Bursasporluyum' diyen herkesi kulübümüze üye olmaya davet ediyoruz. Üyelerimizle güçlüyüz ve daha da güçlü olacağız. Yarıştığımız takımlara baktığımız zaman , biri 1 milyon üyeden bahsediyor. Yıllarca 2 bin-2 bin 500 üyeyle genel kurullar yaptık. Bunlar Bursasporumuza yakışmıyordu. Artık büyüme dönemi. Bundan sonraki dönemde Bursasporumuza yakışan genel kurullar yapılacağını düşünüyorum"

Üye sayısını yükseltmenin dışında tüzük tadilatıyla ilgili çalışmaların da sürdüğünü kaydeden Bölükbaşı, gelecek sene gerçekleştirecekleri olağan genel kurul öncesi bir tüzük genel kurulu da yapabileceklerini aktardı.

- Josue için transfer girişimi 

Bölükbaşı, sezon başında Portekiz'in Porto Kulübünden kiraladıkları orta saha oyuncusu Josue'nin, gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin büyük beğenisini kazandığını vurguladı. 

Josue'nin, Bursa'yı ve Bursaspor'u çok sevdiğini dile getiren Bölükbaşı, "Bizler de kendisini çok sevdik. Aslında Josue'yi sezon başında bonservisiyle istemiştik, olmadı. Porto'ya 'Opsiyonlu olsun' dedik, o da gerçekleşmedi. Şu an için erken ama ligin ikinci yarısında Josue'nin transferi için girişimde bulunacağız" diye konuştu. 

- Batalla'nın durumu 

Recep Bölükbaşı, geçen sezon kadro dışı bırakıldıktan sonra futbol yaşamına Çin'de devam eden eski futbolcuları Pablo Martin Batalla'nın yeniden Bursaspor'a dönmesi konusunda girişimde bulunmadıkları bilgisini verdi.

Basında Batalla'nın, bir firmanın sponsorluğunda yeniden yeşil-beyazlı kulübe döneceği haberlerinin yer aldığını ve bunların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Bölükbaşı, şöyle konuştu:

"Batalla'nın burada 6 sene kadar emeği oldu. Şampiyon takımın futbolcusu. Bursalılar ve Bursasporlular tarafından sevilmesi de çok doğaldır. Rahmetli Başkanımız İbrahim Yazıcı döneminde kendisini de biz getirmiştik. Kendisiyle çok özel dostluğumuz da var ancak transferi konusunda ne benim ne de yöneticilerim tarafından bir görüşmemiz, konuşmamız olmamıştır. Şu an takımımız çok güzel bir ivme kazandı. Takımla ilgili şu an o alanda bir eksikliğimiz olmadığını düşünüyorum. O yüzden Batalla her zaman bizim kalbimizde olacak bir futbolcudur ama transferiyle alakalı herhangi bir şey yok. O bizim hep gölümüzde olacak."