Bursaspor'da olağan kongreye doğru

Bursaspor'da olağan kongreye doğru
Bursaspor'da olağan kongreye doğru
- Murat Yanıklar adaylıktan çekildi - Yanıklar: "Bursaspor'a bizim yüzümüzden gelebilecek en ufak zararı kendi ailemize, evladımıza gelmiş gibi sayarız"

BURSA (AA) - Bursaspor Kulübünün, 7 Mayıs'ta yapılması planlanan ancak çoğunluk sağlanamaması halinde 16 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olağan kongresi için başkanlığa aday olan 5 kişiden Murat Yanıklar, yarıştan çekildiğini açıkladı.

Başkan adaylarının listelerinin tesliminin son günü olması dolayısıyla Özlüce Tesisleri'ne gelen Yanıklar, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya ile görüştü.

Yanıklar, daha sonra gazetecilere, Bursaspor'un menfaatleri çerçevesinde adaylıktan çekildiğini, bunun gerekçelerini yazılı açıklamasında belirttiğini söyledi.

Murat Yanıklar, yazılı açıklamasında, adaylığının hukuki zeminiyle ilgili bazı tartışmaların söz konusu olduğunu bildirdi.

Durumu değerlendirdiğini belirten Yanıklar, "Bursaspor'a bizim yüzümüzden gelebilecek en ufak zararı kendi ailemize, evladımıza gelmiş gibi sayarız. Bursaspor başkan adaylarına bu engeli ortadan kaldırdığımızı ve adaylıktan Bursaspor'un menfaatleri için çekildiğimi duyuruyorum" ifadelerini kullandı.

 


  ETİKETLER:

  Aday

  ,

  Bursaspor

  ,

  başkan