Bursaspor'da yöneticilerin istifası

Bursaspor'da yöneticilerin istifası
Bursaspor'da yöneticilerin istifası
-Yönetim kurulundan istifa eden yöneticilerin yerine, 4 isim asil üyeliğe alındı

BURSA (AA) - Bursaspor Kulübü'nde yönetim kurulundan istifa eden başkan vekili Mustafa Oran, yönetim kurulu üyeleri Mustafa Vardar, Hüseyin Akdemir ve Osman Malakçı'nın yerlerine, 4 isim asil üyeliğe alındı.

Yeşil-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, Mustafa Oran, Mustafa Vardar, Hüseyin Akdemir ve Osman Malakçı'nın yazılı olarak sundukları istifalarının kabul edildiği, tüzük gereği de yönetim kurulu yedek listesinde yer alan isimlerden Nejat Çölek, Kemal Kirevetözen, Ertuğrul Yavuz ve Ahmet Zıngır'ın asil üye oldukları paylaşıldı.

Yönetim kurulunda görev dağılımının yeniden düzenlendiği belirtilen açıklamada, "Bu doğrultuda Nejat Çölek, idari asbaşkan, Ertuğrul Yavuz, federasyon temsilcisi ve dış ilişkiler sorumlusu, Ahmet Zıngır, reklam ve pazarlamadan sorumlu asbaşkan, Kemal Kirevetözen de yönetim kurulu üyesi olarak görevlendirilmişlerdir. Ayrıca, bu dönem ihdas edilen başkan vekilliği görevi de kaldırılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan, takımın ligdeki durumunun da yönetim kurulu toplantısında büyük bir hassasiyetle ele alındığı aktarılarak, şu görüşler paylaşıldı:

"Teknik direktör Ersel Uzgur'un sorumluluğunda, oyuncu kadromuzun kalite ve potansiyeline de güvenerek, ilk yarının sonuna dek oynayacağımız karşılaşmaları kazanacağımıza olan inancımız tamdır. Yönetimimiz ayrıca, camia olarak verdiğimiz bu önemli sınavdan, dayanışma duygusu içinde hareket edilerek başarıyla ayrılacağımızı düşünmekte, taraftarımızın da bu duyguyla sadece takımını destekleyerek, zor günlerin aşılmasında, geçmişte olduğu gibi bugün de önemli bir rol oynamasını beklemektedir."