Bursaspor'dan "Armayı Sırtla" projesi

Bursaspor'dan "Armayı Sırtla" projesi
Bursaspor'dan "Armayı Sırtla" projesi
- Proje çerçevesinde dar gelirli ailelerin çocuklarına Bursaspor armalı okul çantaları hediye edilecek

BURSA (AA) - Bursaspor Kulübü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ortaklaşa gerçekleştirilen "Armayı Sırtla" projesi kapsamında, dar gelirli ailelerin çocuklarına Bursaspor armalı okul çantaları hediye edilecek. 

Kampanyanın tanıtımı, Bursaspor'un Özlüce Tesisleri'nde yapıldı. Tanıtım toplantısında kulübün Bursastore mağazalarından sorumlu yönetim kurulu üyesi Ahmet Eraslan, altyapı ve futbol okulundan sorumlu yönetici Ali Turan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kahya ve Bursasporlu Eğitimciler Hareketi Derneği Başkanı Caner Zengin hazır bulundu.

Eraslan, toplantıda yaptığı konuşmada, projeyle ilkokul seviyesindeki çocukların Bursaspor çantası ile okula gitmesini ve şehir bilinci kazanmasını hedeflediklerini söyledi.

Yönetici Eraslan, "Proje ile Bursaspor sevgisinin yeni nesillere benimsetilmesini, bilinçli taraftar yetiştirilmesini hedeflemekteyiz. Ayrıca ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak, gelecek nesillerin Bursaspor markasına sahip çıkmalarını sağlamak adına önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz" dedi. 

Eraslan, "Armayı Sırtla" projesinde kar amacı gütmediklerini, mümkün olan en uygun fiyatlandırma ile camia unsurlarının kampanyaya katılımlarını sağlamayı istediklerini vurgulayarak, çantanın içinde ana kırtasiye malzemelerinin bulunacağını, yönetim kurulu olarak 150 çanta ile projeye katıldıklarını bildirdi. 

Proje kapsamında gönüllüler tarafından satın alınan çantaların dağıtımının Bursaspor Kulübü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda olacağını vurgulayan Eraslan, isteyen kişi ve kurumların aldıkları çantaları kendilerinin dağıtabileceğini kaydetti. 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kahya da "Onun Formasını da Sen Al" adlı sosyal sorumluluk çerçevesinde birçok minik çocuğun Bursasporlu olduğunu ifade ederek, "Küçük yaşlardaki çocuklarımıza bu sezon Bursaspor Kulübü, içerisinde kırtasiye malzemeleri bulunan çantaları hediye ediyor. İnanıyorum ki bu çalışma geçen yıldan çok daha fazla ilgi görecektir. Bursa insanımızın bu kampanyaya destek olacağına yürekten inanıyorum" diye konuştu.

Projenin üreticisi, Bursasporlu Eğitimciler Hareketi Derneği Başkanı Caner Zengin ise etkinliğin 12 Ekim'e kadar süreceğini, 1 çanta bedelinin 50 lira olarak belirlendiğini söyledi.