Bursasporlu Aydın Karabulut Sivasspor'da

Bursasporlu Aydın Karabulut Sivasspor'da
Bursasporlu Aydın Karabulut Sivasspor'da
- Yeşil-beyazlılar, sezon başında transfer edilen ve ardından kadro dışı bırakılan sol kanat oyuncusunu, 6 aylığına Sivasspor'a kiraladı

BURSA (AA) - Bursaspor'da,  sezon başında transfer edilen ve ardından kadro dışı bırakılan sol kanat oyuncusu Aydın Karabulut, 6 aylığına Sivasspor'a kiralandı.

Oyuncunun menajeri Erdem Karagöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aydın Karabulut'un sezon başında büyük umutlarla transfer edildiği Bursaspor'da, yönetim kurulu kararıyla kadro dışı bırakıldığını hatırlattı. 

Karagöl, futbolcunun yeşil-beyazlı kulüple 1,5 yıllık sözleşmesinin bulunduğunu hatırlatarak, "Sivasspor, Aydın Karabulut'u kadrosuna dahil etmek istiyordu. Önce iki kulüp görüştü, sonra da biz gerekli görüşmeleri yaptık. Her iki taraf da anlaşmaya varınca, Aydın Karabulut Bursaspor Kulübü tarafından 6 aylığına Sivasspor'a kiralandı" dedi. 

Aydın Karabulut'un bir süre önce ameliyat geçirdiğini anımsatan Karagöl, "Anlaşma gereği Aydın Karabulut tedavisine Sivas'ta devam edecek. Ara transfer döneminin başlangıcına kadar Sivas'ta antrenmanlara çıkacak. Ligin ikinci yarısından itibaren de kırmızı -beyazlı formayı giyecek" diye konuştu. 

Karagöl, futbolcunun sezon sonunda yeniden Bursaspor'a döneceğini de sözlerine ekledi.