Bursasporlu futbolcu Bekir Yılmaz:

Bursasporlu futbolcu Bekir Yılmaz:
Bursasporlu futbolcu Bekir Yılmaz:
- "Yenilmemeyi, kazanmayı alışkanlık haline getirmek bizim için önemli" - "Şu anda aldığımız skorlarla, oynadığımız oyunla zirvenin adaylardan biri olduğumuzu gösterdik, bunu göstermeye devam edeceğiz"

BURSA (AA) - Bursaspor'un orta saha oyuncularından Bekir Yılmaz, "Yenilmemeyi, kazanmayı alışkanlık haline getirmek bizim için önemli" dedi.

Yılmaz, Özlüce Tesisleri'nde antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, sezon başından bu yana iyi oynamalarına rağmen bazı karşılaşmaları kaybettiklerini söyledi.

Spor Toto Süper Lig'de iki, Ziraat Türkiye Kupası'ndaki bir olmak üzere üç maçlık galibiyet serisi yakaladıklarını belirten Yılmaz, "Yenilmemeyi, kazanmayı alışkanlık haline getirmek bizim için önemli. Şimdi önümüzde Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor deplasmanı var. Kolay bir maç olmayacak. Buradan galibiyetle dönüp ardından milli maç nedeniyle verilecek arada da daha iyi hazırlanarak serimizi devam ettirmek istiyoruz" ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin, "Performansını nasıl buluyorsun?" sorusunu yanıtlayan Yılmaz, kimlerin oynayacağının değil, takımın başarısının önemli olduğunu vurguladı.

Herkesin oynamak için mücadele ettiğini dile getiren Yılmaz, "Çalışıyorum, bütün gücümü ortaya koyuyorum, şans geldiğinde de en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ufak bir faydam bile oluyorsa bu maçlarda, benim için önemli bir şey. Çünkü bu takım için oynuyorum, bu takımdan ekmek yiyorum. Karşılığını vermek isterim" diye konuştu.

- "Hedefimiz zirve"

"Bursaspor, son haftalarda aldığı başarılı sonuçların ardından spor kamuoyunda zirve adayları arasında gösterilmeye başlandı. Oyuncu arkadaşlarınızla bununla ilgili görüşüyor musunuz?" sorusu üzerine Yılmaz, her zaman zirveyi hedeflediklerini anlattı.

Takımın hedefinin daima zirveye oynamak olduğuna işaret eden Yılmaz, "Hocamızın da 'İlk 5'te olmayı her zaman hedefliyoruz' açıklaması vardı. Oralarda kaldığımız zaman zaten hedefe kolay yaklaşacağımızı biliyoruz. Şu anda aldığımız skorlarla, oynadığımız oyunla zirvenin adaylardan biri olduğumuzu gösterdik, bunu göstermeye devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Bekir Yılmaz, yeşil-beyazlı taraftarlardan takıma daha fazla destek beklediklerini bildirdi.

Taraftarlarının çok önemli olduğuna dikkati çeken Yılmaz, şunları kaydetti:

"Taraftarlarımızın önemini Balıkesir maçında da gördük, içerideki Sivas maçında da gördük. Onların ufak bir hareketlenmesi bile bizim için çok ekstra kuvvet. Onları arkamızda hissettiğimiz zaman çok daha başka oynuyoruz, çok daha başka oluyor her şey. Bizi çok büyük havaya sokuyorlar. Onların her zaman yanımızda, arkamızda olmasını istiyoruz. Onlarla birlikteyken bizi kolay kolay kimsenin alt edebileceğini düşünmüyorum."