Bursaspor'un "Armayı Sırtla" projesi

Bursaspor'un "Armayı Sırtla" projesi
Bursaspor'un "Armayı Sırtla" projesi
- Proje kapsamında, ilkokul seviyesindeki çocuklara dağıtılmak üzere şuana kadar Bursaspor armalı 2 bin 500'ü aşkın okul çantasının satıldığı bildirildi

BURSA (AA) - Bursaspor Kulübü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ortaklaşa gerçekleştirilen "Armayı Sırtla" projesi kapsamında, ilkokul seviyesindeki çocuklara dağıtılmak üzere şuana kadar Bursaspor armalı 2 bin 500'ü aşkın  okul çantasının satıldığı bildirildi. 

Kulüpten alınan bilgiye göre, ilkokul seviyesindeki çocukların Bursaspor çantası ile okula gitmesi ve şehir bilinci kazanmasının hedeflendiği kampanyaya, en büyük katılımı bin çanta ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) gerçekleştirdi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu 500 çanta ile sıralamada ikinci sırada yer alırken, Bursaspor yönetim kurulu üyeleri de 150 okul çantası ile kampanyaya destek oldu.

İki sezon önce Bursaspor'da oynayan ve şuanda Osmanlıspor forması giyen Hakan Aslantaş 42 çanta ile kampanyaya katılırken, sezon başında ünlü İngiliz kulübü Manchester City'ye transfer olan buradan da Belçika'nın Genk takımına kiralanan Enes Ünal da 16 çanta alarak yeşil-beyazlı camiaya bağlılığını gösterdi. 

Özellikle Bursa'nın dağ yöresi ilçelerinde okuyan çocuklara dağıtılması planlanan çantalarda ana kırtasiye malzemeleri de bulunuyor.