Bursaspor'un gündeminde Kweuke yok

Bursaspor'un gündeminde Kweuke yok
Bursaspor'un gündeminde Kweuke yok
- Kulüp başkanı Bölükbaşı: "Kweuke ile görüşmemiz olmamıştır" - "Fenerbahçeli Stoch ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor"

BURSA (AA) - Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Çaykur Rizespor'un Kamerunlu futbolcusu Leonard Kweuke'yi transfer etmek istediklerine ilişkin iddiaların doğru olmadığını açıkladı.

Dörtyol Eskişehir Han'daki Bursastore şubesinin açılış töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bölükbaşı, Kweuke ile ilgili iddiaları basından öğrendiğini söyledi.

Çaykur Rizespor'un Kamerunlu golcüsü için daha önce girişimde bulunduklarını belirten Bölükbaşı, şöyle devam etti:

"Başkanla görüşmedikçe kesinlikle hiçbir zaman futbolcuyla görüşmeyiz. Kweuke ile görüşmemiz olmamıştır ve kesinlikle görüşme söz konusu değildir. Tom De Sutter ile anlaşma yapmadan bir iki gün önce bu oyuncuya talip olduğumuzu ve rakam konusunda gerekli bilgileri kulübe ilettik. Düşünmek için de bizden zaman istemişlerdi. Daha sonra Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Metin Kalkavan, oyuncuya kendilerinin ihtiyacının olduğunu ve satmayacaklarını söyledi. Bizim için de Kweuke transferi o dönemde bitti. Biz de diğer alternatiflere yöneldik ve Tom De Sutter'i aldık. Aynı bölgede Necid ile Tom De Sutter var. Bu saatten sonra Kweuke kesinlikle söz konusu değil."

Öte yandan Recep Bölükbaşı, Çaykur Rizespor'un ligdeki Gençlerbirliği maçında Kweuke'nin penaltı atışı öncesi yaptığı davranışı eleştirdi. Söz konusu davranışı kesinlikle tasvip etmediğini vurgulayan Bölükbaşı, "Bu konularda kulüplerin yaptırımları çok doğaldır" ifadelerini kullandı.

 

- Ön libero için 3-4 alternatif

Bölükbaşı, Tom De Sutter'in 26 ya da 27 Ağustos 'ta Bursa'ya geleceği bilgisini verdi.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Recep Bölükbaşı, şunları kaydetti:

"Şu anda önemli olarak ön libero arayışımız var. Bununla ilgili de 3-4 alternatifimiz bulunuyor. Fenerbahçeli Stoch ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Yönetim kurulu üyemiz Necmettin Bey, bizzat giderek transferle ilgilendi. Onlara bir teklif sunduk, onlar da bize bir teklifte bulundu. Şu anda anlaşamadık ve Fenerbahçe Kulübü düşünme aşamasında. Düşünüp tekrar bize bilgi verecekler. Mehmet Topal transferi gündemimizde yok. Mehmet Topal'ın Fenerbahçe ile bir sıkıntısının olmadığını ve Fenerbahçe'de devam edeceğini biliyorum. Giderse de yurt dışına gider."

İç sahada Gaziantepspor ile oynayacakları müsabakayı kazanmak istediklerini söyleyen Bölükbaşı, uyum döneminin atlatılmasıyla 2-3 hafta sonra Bursaspor'un gerçek performansının görülebileceğini, bu süreçte taraftarlardan sabır beklediklerini belirtti.

Recep Bölükbaşı, 43 bin kişilik yeni stadyum için 8 bin 600 kombine satış gerçekleştiğini ifade ederek, bu sayının artması gerektiğini sözlerine ekledi.