Bursaspor'un salon takımlarında iki önemli imza

Bursaspor'un salon takımlarında iki önemli imza
Bursaspor'un salon takımlarında iki önemli imza
- Bursaspor Voleybol Takımı'nın antrenörlük görevine Emin İmen getirilirken, Erkek Basketbol Takımı antrenörü Şemsettin Baş ile sözleşme yenilendi

BURSA (AA) - Bursaspor'un salon sporları ekiplerinden bayan voleybol takımının başına Emin İmen getirilirken, erkek basketbol takımı antrenörü Şemsettin Baş ile sözleşme yenilendi. 

Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde Bursaspor'un amatör şubelerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Halil Özyürek, Amatör Şubeler Koordinatörü Erhan Başoğlu ile bayan voleybol takımının baş antrenörlüğü görevine getirilen Emin İmen ve erkek basketbol takımının baş antrenörü Şemsettin Baş hazır bulundu. 

Hali Özyürek, törende yaptığı konuşmada, yeni dönemde hedefin her iki branşta da bir üst lige çıkmak olduğunu belirtti.

Gelecek sezon basketbol ve voleybol branşlarında iddialı olabilmek için çalışmalara göreve gelir gelmez hemen başladıklarını anlatan Özyürek, şunları söyledi: 

"Uzun bir aradan sonra yeniden faaliyete geçen ve taraftarlarımız tarafından çok büyük ilgi gören, düşük maliyetli kadrosuna rağmen play-off oynama başarısı gösteren basketbol takımımızın baş antrenörlük görevinde geçtiğimiz sezon olduğu gibi hırslı ve çalışkan hocamız Şemsettin Baş ile devam etme kararı aldık. Kendisinin çalışma hırsı ve tecrübesiyle birlikte geçtiğimiz sezon adeta direkten döndüğümüz şampiyonluğu bu sezon yakalayacağımıza yürekten inanıyoruz. Bildiğiniz üzere dün Basketbol Federasyonu liglerde yeni yapılanmaya gitti ve takımımız önümüzdeki sezon 2. Lig'de mücadele edecek."

Özyürek, basketbol takımını 2. Lig tecrübesi yüksek oyuncular transfer etmeyi planladıklarını, bu çerçevede 3-4 isimle görüşmelerinin sürdüğünü belirtti. 

Bu sezon basketbola yönelik bakış açılarını daha da genişletme kararı aldıklarını, bu doğrultuda Bursa basketbolunun önemli ismi, Tofaş'ın efsane kaptanı Murat Konuk'u takımın başına menajer olarak getirdiklerini anımsatan Özyürek, "Yine basketbol dünyasının içinde yetişen uzun yıllar yurtdışında basketbol pazarlaması üzerinde çalışan Nedim Hızlıateş ile anlaştık. Kendisi Bursaspor Basketbol Takımı'nın tüm sponsorluk ve reklamlarından, maç organizasyonlarında, biletleme ve ürün satışlarının pazarlanmasından yetkili kişi olacaktır" ifadesini kullandı.

- Bayan Voleybol Takımı İmen'e emanet

Özyürek, Bayan Voleybol Takımı'nın da sezona iddialı hazırlanmasını istediklerini, bu çerçevede takımı tecrübeli antrenör Emin İmen'e emanet etme kararı aldıklarını bildirdi. 

İmen'in milli takımlarda görev aldığını, daha önce de Bursaspor'u çalıştırdığını hatırlatan Özyürek, "Emin hoca, son dönemde de Bursa Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol Takımı ile kentimize spor tarihimizdeki en büyük başarısı olan Avrupa CEV Kupası'nın getirilmesinde önemli pay sahibi olmuştur. Emin hocamızın bugüne kadar yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır. Hocamızla voleybol takımımızın emin adımlarla üst liglere doğru adım atacağından şüphemiz yoktur" diye konuştu.

Şemsettin Baş, Bursaspor'da göreve devam edecek olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. 

Bursaspor markasını üst seviyeleri çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Baş, "Buna ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız. Beklentilerin farkındayız. Bunları karşılamak için çok çalışıp yerine getirmek istiyorum. Burada olmaktan çok mutluyum, gururluyum. İnşallah uzun yıllar buraya hizmet etmek istiyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Emin İmen ise üyesi olduğu kulüpte antrenör olarak görev yapmanın gururunu yaşadığını dile getirdi.