Bursa'ya soğuk ve yağışlı hava geliyor

Bursa'ya soğuk ve yağışlı hava geliyor
Bursa'ya soğuk ve yağışlı hava geliyor
BURSA (AA) - Batı bölgelerinin iç kesimleri başta olmak üzere ülke geneli için kuvvetli lodos uyarısında bulunuldu.Bursa Valiliğinden yapılan...

BURSA (AA) - Batı bölgelerinin iç kesimleri başta olmak üzere ülke  geneli için kuvvetli lodos uyarısında bulunuldu.

Bursa Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye 'nin  akşam saatlerinden itibaren Trakya, Marmara'nın batısı ile Ege Bölgesi'nin kıyısında başlayacak yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

20 Kasım Perşembe günü Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu 'nun batısı ile Batı Karadeniz bölgelerinde görülecek yağışların 21 Kasım Cuma günü ve hafta sonunda Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege dışında ülke genelinde etkili olacağı belirtildi. Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların bu akşam Trakya ile Marmara'nın batısında, yarın da Marmara'nın doğusu ile Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların cuma günü akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı, hafta sonunda ise İç ve Doğu bölgelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise kar şeklinde meydana geleceği bekleniyor.

Açıklamada, Kasım ayı başından beri mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 20 Kasım Perşembe günü yağışla birlikte Batı bölgelerinde, 21 Kasım Cuma günü İç ve Batı bölgelerinde, 22 Kasım Cumartesi günü ise yurt genelinde 8 ile 12 derece azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği belirtildi.

Vatandaşların, meydana gelmesi beklenilen kuvvetli yağışlar sebebiyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan ve yıldırım olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları uyarısında bulunuldu.