Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- CHP Bursa İl Başkanlığı Atatürk Anıtı önünde anma töreni düzenledi

BURSA (AA) - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk , ebediyete intikalinin 76. yılı dolayısıyla  CHP Bursa İl Başkanlığı anma töreni düzenledi.

Bursa'da Heykel'deki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende, CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik anıta çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan Çelik, Atatürk'ün vatanına ve milletine çok yüce duygularla bağlı olduğunu ve vatan müdafaasını her şeyin üzerinde tuttuğunu hatırlattı.

Atatürk'ün deha bir kişi olduğunu belirten Çelik, "Askeri ve siyasi alanlarda daha önce uygulanmamış yöntemler uygulayarak o günün şartlarında hayal edilmesi bile imkansız güç işlere imza atmıştır. Atatürk'ün görüşleri kati ve isabetlidir. Çanakkale savaşlarında düşman donanmasının nereden çıkarma yapacağını sezmesi, 2. Dünya Savaşı'nı daha önceden tahmin etmesi, Hatay'ı Türkiye topraklarına katması onun ileri görüşlü bir lider oluşunun en belirgin  kanıtlarıdır" dedi.

Çelik, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını ve İstiklal mücadelesinde tüm kahramanları sevgi, saygı, rahmet ve ve şükranla andıklarını sözlerine ekledi.

Anma törenine parti üyeleri ile vatandaşlar katıldı.