Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır

Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır
Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesinin, Kurban Bayramı için gerekli tedbirleri aldığı bildirildi.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesinin, Kurban Bayramı için gerekli tedbirleri aldığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, vatandaşların rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda Kurban Bayramı'nı yaşamaları için gereken her türlü tedbirin aldığı belirtildi. 

Kent Meydanı'ndaki otobüs durağından arife ile bayramın birinci günleri 10.00-17.00 saatlerinde her saat başı karşılıklı olarak Hamitler Kent Mezarlığı'na ücretsiz otobüs seferleri hizmet verecek. Hamitler'e ulaşımı sağlayan bu otobüs, Kent Meydanı, Ulubatlı Hasan Bulvarı, İzmir Yolu, Yeni Mudanya Yolu, Filament Kavşağı, Kavaklı ve Albayrak caddeleri istikametini kullanacak.

BURULAŞ Genel Müdürlüğü, vatandaşların bayram süresince rahat ve güvenli bir biçimde yolculuk etmelerini sağlamak için her türlü önlemi alarak normal seferlerini sürdürecek. Vatandaşlar ulaşımla ilgili her türlü talep ve şikayetlerini 444 99 16 numaralı ulaşım hattına bildirebilecek.

Zabıta Müdürlüğü, 2251809, 2335002, 2347752, 4441600 veya 153 numaralı telefonlardan birine başvurulduğu takdirde vatandaşlara yardımcı olacak. Bursalılar, bayram süresince görev yapacak Şehirlerarası Otobüs Terminali Zabıta Karakolu'na 2615240 numaralı telefondan ulaşabilecek. Ayrıca yine bayram süresince nöbetçi ekip bulunduracak Büyükşehir Belediyesi Zabıta Nöbetçi Amirliğine 2251809 numaralı telefon ve Trafik Zabıta Karakolu'na 2335002, 2347752 numaralı telefonlardan yapılan başvurular değerlendirilecek.

İtfaiye Daire Başkanlığı, Kurban Bayramı'nda da her türlü itfaiye hizmeti ve yangın ihtimaline karşın 28 grupta 405 personel ve 99 araçla görevini sürdürecek. Bursalılar, ihtiyaç duyulması halinde itfaiyenin 110 numaralı yangın ihbar hattına ulaşabilecek.

Yollarla ilgili sıkıntılarda acil müdahaleler için Yol Bakım Onarım Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan nöbetçi ekibe ihtiyaç duyulması halinde vatandaşlar 3661800 numaralı telefona başvurabilecek.

BUSKİ Genel Müdürlüğünün bakım ve onarım ekipleri de bayramda hizmet verecek. Vatandaşlar, su ve kanalizasyonla ilgili her türlü şikayetlerini 185 veya 2702400 numaralı hatlara bildirerek yardım isteyebilecek.

- Veteriner hekimler görev başında

Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğünde, şüpheli etlerin muayenesini yapmak üzere bayramın birinci günü 08.00-17.00 saatlerinde nöbetçi, ikinci ve üçüncü günlerinde ise icapçı veteriner hekimler görev yapacak. Vatandaşlar, 2488870 numaralı telefonlarla yetkililere ulaşabilecek. 

Müdürlük, bayram süresince merkez ilçe belediyelerine ait kurban satış ve kesim yerlerine talep olduğu takdirde veteriner hekim desteği verecek. Bu kapsamda, Kurban Bayramı süresince Yıldırım Belediyesinin talebi üzerine Veteriner İşleri Şube Müdürlüğünde görev yapmak üzere bir veteriner hekim görevlendirildi.