Büyükşehir Belediyesi 'Okul spor şenlikleri' İznik'te gerçekleşti

Büyükşehir Belediyesi 'Okul spor şenlikleri' İznik'te gerçekleşti
Büyükşehir Belediyesi 'Okul spor şenlikleri' İznik'te gerçekleşti
- Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'yle ortaklaşa tüm ilçelerde düzenlediği okul sporları şenliği, İznik'te de gerçekleştirildi

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'yle ortaklaşa tüm ilçelerde düzenlediği okul sporları şenliği, İznik'te de gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait spor salonunda gerçekleşen etkinliğe, İznik ve civarındaki köylerde bulunan 17 ilköğretim okulundan yaklaşık 1500 öğrenci katıldı. 

Salona girişinde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi çiçeklerle karşılayan öğrenciler, Büyükşehir Belediye Bandosu'nun çaldığı eserlerle eğlendi. Bandonun şarkılarına yüksek ses ve alkışlarla tempo tutan öğrenciler, birçok parçayı yeniden dinlemek istedi. İznik Halk eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi'nin sergilediği Karadeniz ve Ege yörelerine ait oyunlar, beğeni topladı.

Açılışta konuşan Başkan Altepe, sağlıklı bir toplum sağlıklı bir gençlik hedeflediklerini belirtti.

Bu sezon spor şenlikleriyle Bursa'nın tüm ilçelerinde 200 bin çocuğa ulaşmayı ve onları spora teşvik etmeyi, kötü alışkanlıklardan alıkoymayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Altepe, "Hedefimiz spor kenti Bursa. Geleceğimiz olan çocukların, zamanlarını iyi geçirmeleri, kötü alışkanlıklardan sakınmaları ve lisanslı birer sporcu olmaları için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Her geçen gün tesis sayımızı ve bu tür organizasyonları artırıyoruz. Sizin en güzel şekilde yetişmeniz, kötü alışkanlıklardan korunmanız için gerekli tüm yatırımları yapıyoruz. İznik için de ne gerekiyorsa yapacağız. Gençler için, gençlerin kötü alışkanlıklardan sakınması için yapmayacağımız yatırım yok" dedi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ise, sporun her kulvarında sporcuların yanında olmaya çalıştıklarını söyledi. 

Başkan Altepe, konuşmasının ardından, kentteki yatırımlara ithafen 'İpekböceği' ve 'Timsah' isimleriyle gruplandırılan öğrenciler arasında yapılan yarışmanın startını verdi. Yarışmanın ardından Büyükşehir Belediyespor Kulübü Karizma Shov'un akrobatik basketbol gösterisi sergilendi. Program, yarışmalara katılan öğrencilere madalyalarının verilmesiyle son buldu.